Analýza a návrh možností rozvoje firmy v e-commerce

Název práce: Analýza a návrh možností rozvoje firmy v e-commerce
Autor(ka) práce: Kotek, Jan
Vedoucí práce: Andera, Michal
Oponenti práce: Grynhoff, Marek
Práce se zabývá strategickou analýzou a návrhem možností růstu pro společnost působící na českém e-commerce. Cílem je vypracování strategické analýzy a návrhu možnosti růstu firmy. V teoretické části jsou představeny pojmy a koncepty spojené s podnikovou strategií a se strategickým plánovacím cyklem, jenž zahrnuje externí i interní analýzu. Součástí je popis výzkumných metod, o které se praktická část opírá, a sice kvalitativní metoda hloubkových rozhovorů a kvantitativní metoda dotazníkového šetření. Praktická část se nejdříve zabývá strategickou analýzou. Po analýze vnějšího a vnitřního prostředí firmy jsou vygenerovány možné příležitosti růstu, ze kterých autor vybere tu nejvhodnější s doporučenými akčními kroky. Dokument slouží širšímu vedení firmy, do kterého patří i autor práce, aby se management mohl lépe rozhodnout, kam alokovat svou pozornost.
Klíčová slova: Strategická analýza; Růstové příležitosti; E-commerce; Segmentace
Název práce: Analysis and suggestions for business development of a company in e-commerce
Autor(ka) práce: Kotek, Jan
Vedoucí práce: Andera, Michal
Oponenti práce: Grynhoff, Marek
The thesis deals with strategic analysis and proposal of growth opportunities for a company operating on Czech e-commerce. The aim is to elaborate strategic analysis and suggestion of growth possibilities of the company. The theoretical part introduces the concepts and concepts associated with business strategy and strategic planning cycle, which includes both external and internal analysis. A part of the thesis is a description of the research methods on which the practical part is based, namely the qualitative method of in-depth interviews and the quantitative method of questionnaire survey. The practical part deals first with the strategic analysis. After analyzing the external and internal environment of the company are generated possible growth opportunities, from which the author selects the most appropriate with recommended action steps. The document serves the wider management of the company, which includes the author of the work, so management can better decide where to allocate its attention.
Klíčová slova: Strategic analysis; Growth opportunities; E-commerce; Segmentation

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská