Finanční a strategická analýza společnosti Jitona, a.s

Název práce: Finanční a strategická analýza společnosti Jitona, a.s
Autor(ka) práce: Bartušková, Michaela
Vedoucí práce: Staňková, Anna
Oponenti práce: Marek, Petr
Cílem této diplomové práce je vypracovat finanční a strategickou analýzu společnosti Jitona, a.s. a to za roky 2013 až 2019. Práce je rozdělena na celkem 6 kapitol, první dvě obsahují vymezení teoretických poznatků k finanční a strategické analýze. Třetí kapitola se věnuje představení sledované společnosti a v posledních třech kapitolách jsou teoretické znalosti aplikovány na společnost Jitona, a.s. a jednoho z jejích hlavních konkurentů. Pro interpretaci výsledků byly využity tabulky a grafy.
Klíčová slova: finanční analýza; stavové ukazatele; rozdílové ukazatele; poměrové ukazatele; horizontální a vertikální analýza; strategická analýza; analýza makrookolí; PEST analýza; analýza mikrookolí; SWOT analýza; Jitona
Název práce: Financial and Strategic Analysis Jitona, a.s
Autor(ka) práce: Bartušková, Michaela
Vedoucí práce: Staňková, Anna
Oponenti práce: Marek, Petr
The aim of this thesis is to elaborate financial and strategic analysis of Jitona, a.s. for the years 2013 to 2019. The thesis is divided into a total of 6 chapters, the first two containing the theoretical knowledge for financial and strategic analysis. The third chapter deals with the introduction of the company and in the last three chapters the theoretical knowledge is applied to the company Jitona, a.s. and one of its main competitors. Tables and graphs were used to interpret the results.
Klíčová slova: horizontal and vertical analysis; strategic analysis; macroeconomic analysis; SWOT analysis; Jitona; company indicators; difference indicators; ratio indicators; financial analysis; PEST analysis; microeconomic analysis

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku

Datum zadání práce: 5. 2. 2019