Analýza současného stavu v odvětví finančních technologií

Název práce: Analýza současného stavu v odvětví finančních technologií
Autor(ka) práce: Poverjuc, Corina
Vedoucí práce: Daňhel, Jaroslav
Oponenti práce: Vyskočil, Michal
Tato diplomová práce se zabývá analýzou odvětví finančních technologií. Cílem této práce je upozornit na vývoj rozšiřujících se trendů ve sféře finančních technologií, současnou regulaci v EU související s finančními technologiemi a provést analýzu portfolia vybraných veřejně obchodovatelných FinTech společností. Pro tento účel jsem použila tabulky a grafy, které zachycují konkrétní veřejně dostupná data. V první kapitole jsem popsala základní charakteristiky FinTech společností. V druhé a třetí části jsem se zabývala vývojem trendů v odvětví finančních technologií, předpoklady, riziky, klasifikací a regulací FinTech. Následně jsem analyzovala portfolio vybraných veřejně obchodovatelných českých FinTech institucí.
Klíčová slova: FinTech; Regulace; Peer-to-peer; Crowdfunding; Investování; Půjčky; Portfolio; Trendy
Název práce: Analysis of the current situation in the financial technology sector
Autor(ka) práce: Poverjuc, Corina
Vedoucí práce: Daňhel, Jaroslav
Oponenti práce: Vyskočil, Michal
This thesis focuses on the analysis of the financial technology industry. The purpose of this master thesis is to draw attention to the development of trends in the sphere of financial technologies, current regulation in the EU related to financial technologies and to analyze the portfolio of selected FinTech companies. For this purpose, I used tables and graphs that contains specific publicly available data. In the first chapter I described the basic characteristics of FinTech company. In the second and third parts I focused on the development of financial technology trends, assumptions, risks, classification and regulation of FinTech. Then I analyzed the portfolio of selected publicly traded Czech FinTech institutions.
Klíčová slova: FinTech; Trends; Investment; Peer-to-peer; Regulation; Crowdfunding; Portfolio; Loans

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Bankovnictví a pojišťovnictví
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví