Název práce: Pilotní nasazení implementačního balíčku Analýza požadavků na software Základního profilu normy ISO/IEC 29110 na vybraném projektu
Autor(ka) práce: Hemžal, Adam
Vedoucí práce: Buchalcevová, Alena
Oponenti práce: Doležel, Michal
Diplomová práce se zabývá pilotním nasazením implementačního balíčku Analýza požadavků na software Základního profilu normy ISO/IEC 29110 na vybraném projektu v podniku do 25 zaměstnanců. Nasazení implementačního balíčku, které je hlavním cílem práce, se řídí podle metody obsažené v implementačním balíčku Výběr a provedení pilotního projektu. Balíček definuje celkem čtyři úkoly, které je nutné vykonat, a to zhodnocení příležitosti, plánování, provedení a vyhodnocení pilotního projektu. Pro lepší pochopení obsahu mezinárodních standardů a norem, je vytvořen model implementačního balíčku Analýza požadavků na software v jazyce ArchiMate. Tento model je využit při provedení pilotního projektu a poté je posouzena využitelnost modelu v podobě výhod a nevýhod, které se objevily při jeho využití. Přínosem práce je příklad realizace pilotního nasazení implementačního balíčku Analýza požadavků na software na reálném projektu a ArchiMate model tohoto balíčku, který lze využít v dalších podnicích a lze jej volně dle potřeb modifikovat.
Klíčová slova: pilotní projekt; softwarové požadavky; implementační balíček Analýza požadavků na software; Základní profil; ISO/IEC 29110; ArchiMate
Název práce: Pilot implementation of Software Requirements Analysis deployment package: Basic Profile of ISO/IEC 29110 on a selected project
Autor(ka) práce: Hemžal, Adam
Vedoucí práce: Buchalcevová, Alena
Oponenti práce: Doležel, Michal
This diploma thesis focuses on the implementation of Software Requirements Analysis deployment package: Basic Profile of ISO/IEC 29110 standard on a selected project in a company with up to 25 employees. The implementation of the deployment package on a selected project is the main goal of this diploma thesis. The diploma thesis uses a method described in a Select and Conduct Pilot Projects deployment package to accomplish the stated goal. This deployment package defines four tasks in total which are necessary to conduct. These four tasks are namely opportunity evaluation, planning, execution and evaluation of the pilot project. To better understand the content of international standards and norms, a model of Software Requirement Analysis deployment package is created in an ArchiMate language notation. This model is used in the execution of the pilot project and after that, the usability of the model is assessed in a sense of advantages and disadvantages that have arisen in its use. The contribution of this work is an example of the realization of the pilot implementation of Software Requirements Analysis deployment package on a real project and the ArchiMate model of this deployment package which can be used in other companies and freely modified as well.
Klíčová slova: Software Requirements Analysis deployment package; ISO/IEC 29110; pilot project; software requirements; ArchiMate; Basic Profile

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informační systémy a technologie
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačních technologií