Název práce: Preference obyvatel Spojených států amerických ve vztahu k interpretaci evropského kulturního dědictví
Autor(ka) práce: Dočárová, Martina
Vedoucí práce: Jarolímková, Liběna
Oponenti práce: Štemberk, Jan
Práce sbírá co nejvíce poznatků týkajících se chování obyvatel Spojených státůamerických během jejich cestování, zkoumá nabídku evropského kulturního dědictví a zabývá seinterpretací kulturního dědictví.Poskytuje definici pojmů pojících se k tématu, dále popisuje typické vlastnosti americkýchturistů v Evropě a zajímá se o jejich tužby a preference se zaměřením na interpretaci dědictví.Práce obsahuje výsledky dotazníkového šetření, které si kladlo za cíl zjistit co nejpřesnějipreference obyvatel Spojených států amerických ve vztahu k interpretaci dědictví a najít vztahymezi danými volbami, pohlavím a věkem.Na závěr se práce snaží přinést nápady použitelné v praxi.
Klíčová slova: kulturní dědictví; preference; chování; USA; Evropa; interpretace
Název práce: Preferences of Americans concerning interpretation European cultural heritage
Autor(ka) práce: Dočárová, Martina
Vedoucí práce: Jarolímková, Liběna
Oponenti práce: Štemberk, Jan
The thesis is collecting pieces of information about the way Americans behaveduring their travels. It is also describing the supply of European cultural heritage and takes a deeplook into interpretation of cultural heritage.It brings the definitions of expressions related to the topic. It describes typical behaviourof American tourist during their stay in Europe and the thesis shows interest in their desires andpreferences with focus on interpretation of heritage.The thesis brings the results of questionnaire whose aim was to find out the preferencesof Americans concerning interpretation heritage and to find out relations between chosen answersand age and gender.Finally, it is trying to bring the ideas which could be used in practical life.
Klíčová slova: USA; Europe; interpretation; cultural heritage; preferences; behaviour

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Cestovní ruch
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů