Podnikatelský plán na otevření nové pobočky v maloobchodě

Název práce: Podnikatelský plán na otevření nové pobočky v maloobchodě
Autor(ka) práce: Bubeník, Lukáš
Vedoucí práce: Sadílek, Tomáš
Oponenti práce: Hradský, Ondřej
Bakalářská práce je zaměřená na tvorbu podnikatelského plánu na otevření nové pobočky pro existující společnosti. Cílem této bakalářské práce je zjistit, jestli projekt na otevření nové pobočky je finančně výhodný a životaschopný. V první části je zpracována teoretická část, ve které je popis teorie podnikatelského plánu a jeho struktura a popis zvolené metodiky. Praktická část se zabývá vytvořením konkrétního podnikatelského plánu. V rámci bakalářské práce jsou využity PEST analýza, Porterův model pěti sil a SWOT analýza a ve finančním plánu jsou využity výpočty bodu zvratu, doby návratnosti, čisté současné hodnoty a index rentability.
Klíčová slova: Marketingový plán; Porterův model pěti sil; Finanční plán ; PEST analýza; SWOT analýza; Podnikatelský plán
Název práce: Business plan for opening a new branch in retail
Autor(ka) práce: Bubeník, Lukáš
Vedoucí práce: Sadílek, Tomáš
Oponenti práce: Hradský, Ondřej
The bachelor thesis is focused on creating a business plan for opening a new branch for an existing company. The aim of this thesis is to find out whether the project to open a new branch is financially viable and profitable. The first section, which is theoretical, contains a description of the business plan theory, its structure and description of the selected methodology. The practical section deals with the creation of a concrete business plan. PEST analysis, Porter's five forces model and SWOT analysis are used in the bachelor thesis and the financial plan uses the calculations of break-even point, payback period, net present value and profitability index.
Klíčová slova: Business plan; PEST analysis; SWOT analysis; Porter's Five Forces model; Financial plan; Marketing plan

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Manažer obchodu
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra obchodního podnikání a komerčních komunikací