Lean Administrativa v Digitálních Mediích

Autor(ka) práce: Šrámek, Ondřej
Vedoucí práce: Martínez, Felipe
Oponenti práce: Bergrová, Zuzan
Digitální marketing je stále více využívaným prostředkem komunikace subjektů na trhu, kde intenzivně roste jeho složitost, především pak v rámci nových technologií a velkého objemu dostupných dat. To způsobuje zvýšenou náročnost a komplexitu zpracování zakázek, které mediální agentury v odvětví digitálního marketingu odbavují. Cílem této práce je navrhnout pro agenturu Red Media s.r.o. zlepšení samotných procesů a jejich vzájemné navázanosti s využitím digitálních technologií a dat uplatněním principů lean managementu, vycházejících z reálných pracovních postupů aplikovaných na 19 klíčových klientech agentury. Je definováno sedm základních kroků procesu, kde jsou, prostřednictvím pěti klíčových metrik vycházejících z teorie lean administrativy v oblasti výroby adaptované pro tuto práci, odhaleny hlavní slabé stránky a je navržena doporučená řešení pro jejich zlepšení. Výsledky práce ukazují, že i přes primární využívání lean administrativy v oblasti výroby lze potřebné modely adaptovat do oblasti mediálních služeb a přinést tak značné úspory v náročnosti práce s větším důrazem na žádoucí přidanou hodnotu pro koncového zákazníka.
Klíčová slova: Lean administrativa; DMAIC; Digitální media
Název práce: Lean administration in digital media
Autor(ka) práce: Šrámek, Ondřej
Vedoucí práce: Martínez, Felipe
Oponenti práce: Bergrová, Zuzan
Market subjects tend to use the digital marketing as an instrument for their communication more and more on the market, where the complexity mainly in new technology and available data volume grows intensively. This is the cause for increased difficulty and complexity of process which media agencies in the digital marketing field must execute. The goal of this paper is to suggest an improvement of internal processes of Red Media agency and their cohesion with utilization of digital technologies and data by applying lean management principles inspired by a real workflow applied on 19 key agency clients. Using lean administration theory in manufacture area adapted for this paper seven basic process steps are defined. By using five key metrics main weaknesses are revealed and solutions for improvement are recommended. The results of this paper show that despite lean administration being primarily used in manufacture area, key models can be adapted into the media service area and bring significant savings in work with high emphasis on desired customer added value.
Klíčová slova: Lean administration; Digital media; DMAIC

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management