Využití digitálního marketingu na sociálních sítích

Název práce: Využitie digitálneho marketingu na sociálnych sieťach
Jazyk práce: Slovensky
Diplomová práca sa zaoberá problematikou digitálneho marketingu na sociálnych sieťach,konkrétne využitím marketingu na Facebooku a Instagrame. Cieľom práce je charakterizovaťa analyzovať digitálny marketing v súčasnosti aplikovaný na sociálnych sieťach Facebooku a Instagrame a zároveň navrhnúť možnosti zlepšenia marketingovej stratégie použitej na danýchonline sociálnych médiách. Teoretická časť definuje a skúma základné formy digitálnehomarketingu, súčasťou ktorých je aj marketing sociálnych médií. Poskytuje deskripciuhistorického vývoja digitálneho marketingu ako aj prognózu vývinu v budúcnosti a porovnávatradičný a digitálny marketing. Analyzuje marketing na sociálnych sieťach vo všeobecnostia podrobnejšie sa následne zameriava na možnosti propagácie na Facebooku a Instagrame.Praktická časť podrobne skúma propagačné aktivity aplikované firmou Brašnářství Tlustýa spol. na Facebooku a Instagrame. Zaoberá sa rozličnými typmi príspevkov a marketingovýmiaktivitami, ktoré spoločnosť na sociálnych sieťach praktikuje. Zároveň poskytuje návrhy vedúcek zlepšeniu marketingovej stratégie a celkového pôsobenia firmy na Facebooku a Instagrame.
Klíčová slova: digitálny marketing; marketing na sociálnych sieťach; marketing na Instagrame; marketing na Facebooku
Název práce: Využití digitálního marketingu na sociálních sítích
Jazyk práce: Slovensky
Diplomová práce se zabývá problematikou digitálního marketingu na sociálních sítích,konkrétně využitím marketingu na Facebooku a Instagramu. Cílem práce je charakterizovata analyzovat digitální marketing v současnosti aplikován na sociálních sítích Facebooku aInstagramu a zároveň navrhnout možnosti zlepšení marketingové strategie použité na danýchonline sociálních médiích. Teoretická část definuje a zkoumá základní formy digitálníhomarketingu, jejichž součástí je i marketing sociálních médií. Poskytuje deskripcehistorického vývoje digitálního marketingu i prognózu vývoje v budoucnosti a porovnávátradiční a digitální marketing. Analyzuje marketing na sociálních sítích obecněa podrobněji se následně zaměřuje na možnosti propagace na Facebooku a Instagramu.Praktická část podrobně zkoumá propagační aktivity aplikované firmou Brašnářství Tlustýa spol. na Facebooku a Instagramu. Zabývá se různými typy příspěvků a marketingovýmiaktivitami, které společnost na sociálních sítích praktikuje. Zároveň poskytuje návrhy vedoucíke zlepšení marketingové strategie a celkového působení firmy na Facebooku a Instagramu.
Klíčová slova: marketing na Facebooku; digitální marketing; marketing na sociálních médiích; marketing na Instagramu
Název práce: Use of digital marketing on sociat networks
Jazyk práce: Slovensky
The thesis addresses to problematic of digital marketing on social networks, especiallyexploitation of marketing on Facebook and Instagram. The aim of the thesis is to charakteriseand analyse digital marketing currently applied on social networks Facebook and Instagram andat the same time suggest possibilities of improvement of marketing strategy used on given socialmedia. The theoretical part of the thesis defines and examines basic forms of digital marketing,which also includes social media marketing. It compares digital and traditional marketing andit provides a description of the historical development of digital marketing as well as a forecastof future developments. It this part, there are analysis of marketing on social networks in generaland then focuses on promotion opportunities on Facebook and Instagram. The practical part ofthe thesis examines in detail marketing activities applied by the company Brašnářství Tlustýa spol. on Facebook and Instagram. More specifically it dedicates different types of post andpromotional activities, that company practices on social networks. It also provides suggestionsto improve the marketing strategy and overall activity of the company on Facebook andInstagram.
Klíčová slova: marketing on social media; marketing on Instagram; marketing on Facebook; digital marketing

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra obchodního podnikání a komerčních komunikací