Implementace CRM systému v prostředí neziskové organizace

Název práce: Implementace CRM systému v prostředí neziskové organizace
Autor(ka) práce: Obrusník, Mikoláš
Vedoucí práce: Chlapek, Dušan
Oponenti práce: Kučera, Jan
Diplomová práce se zabývá tématem implementace CRM systému v prostředí neziskové organizace. V úvodu práce jsou definovány základní pojmy, jakou jsou procesy, charakteristika neziskových organizací, CRM nebo modelování procesů, jejichž pochopení je základním předpokladem pro navazující kapitoly. Práce se dále věnuje charakteristice neziskové organizace Centrum MARTIN o.p.s. a detailní analýze business procesů, jejímž výstupem jsou popsané procesy formou RACI matic a analýze IT systému, jejímž výstupem je detailní pohled na IT architekturu společnosti. Hlavní část práce se zaměřuje na problematiku CRM řešení, analýzu dodavatelů a následnou implementaci systému do této neziskové organizace. Závěr práce shrnuje dodané funkcionality CRM systému a vyhodnocuje můj výstup oproti původním požadavkům neziskové organizace.
Klíčová slova: CRM; nezisková organizace; procesy; implementace; Salesforce
Název práce: CRM system implementation in non-profit organization
Autor(ka) práce: Obrusník, Mikoláš
Vedoucí práce: Chlapek, Dušan
Oponenti práce: Kučera, Jan
The diploma thesis deals with the topic of CRM system implementation in non-profit organization environment. The introduction defines the basic topics such as processes, non-profit organizations, CRM or process modelling. Understanding of these terms is a basic prerequisite for the following chapters. The thesis also deals with the characteristics of the non-profit organization Centrum MARTIN o.p.s. and the detailed analysis of business processes, the output of which are described processes in the form of RACI matrices and analysis of the systems and IT technology, the output of which is a detailed view of the company's IT architecture. The main part of the thesis focuses on the issue of CRM solutions, supplier analysis and subsequent implementation of the system into a non-profit organization. The conclusion summarizes the delivered functionalities of the CRM system and evaluates it against the original requirements of a non-profit organization.
Klíčová slova: nonprofit organization ; CRM; processes; implementation; Salesforce

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informační systémy a technologie
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačních technologií