Vstup generace Z na trh práce

Název práce: Vstup generace Z na trh práce
Autor(ka) práce: Zajícová, Petra
Vedoucí práce: Volfová, Jitka
Oponenti práce: Andrsová, Nicola
Tato diplomová práce se zabývá tématikou vstupu generace Z na trh práce. Cílem práce je na základě analýzy zhodnotit pracovní očekávání, preference a motivaci generace Z a dle tohoto poznatku vytvořit doporučení firmám, jak s touto generací komunikovat a jak ji motivovat. Tento cíl je dosažen pomocí dotazníkového šetření. V první kapitole je definován trh práce včetně jeho segmentace. Druhá kapitola se zabývá pracovní motivací. Třetí kapitola vymezuje a blíže charakterizuje generace X, Y a Z. Ve čtvrté kapitole jsou vyhodnoceny výsledky dotazníkové šetření včetně doporučení firmám.
Klíčová slova: generace Z; motivace; generace; zaměstnání; pracovní trh
Název práce: Entry of generation Z into the labour market
Autor(ka) práce: Zajícová, Petra
Vedoucí práce: Volfová, Jitka
Oponenti práce: Andrsová, Nicola
This diploma thesis deals with the theme of entry of generation Z into the labour market. The aim of the thesis is to evaluate the job expectations, the preferences and work motivation of generation Z on the basis of the analysis and to create recommendations for companies how to communicate with this generation and how to motivate them. This aim is achieved through a questionnaire survey. The first chapter defines the labour market including its segmentation. The second chapter deals with work motivation. The third chapter defines and characterizes generations X, Y, and Z. The fourth chapter evaluates the results of the questionnaire survey, including recommendations to the companies.
Klíčová slova: employment; labour market; generation Z; motivation; generation

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra obchodního podnikání a komerčních komunikací