Vytvoření surfařského zájezdu jako produkt cestovního ruchu

Název práce: Vytvorenie surferského zájazdu ako produkt cestovného ruchu
Jazyk práce: Slovensky
Témou bakalárskej práce je vytvorenie zájazdu so športovým zameraním, konkrétne surfovaním, ako produkt cestovného ruchu. Teoretická časť práce definuje cestovný ruch, jeho typológiu a destináciu. Ďalej sa venuje pojmom ako cestovné kancelárie, ich delenie, produkty a takisto aj legislatíva. Analýza cestovných kancelárií v Prahe, ktoré sa zameriavajú na športové zájazdy predstavuje začiatok praktickej časti. Detailnejšie je zanalyzovaná ponuka takých cestovných kancelárií, ktoré ponúkajú zájazdy zamerané na surfovanie. Následne je predstavená vybratá destinácia vlastného zájazdu, a to oblasť Peniche v Portugalsku. V poslednej kapitole praktickej časti je vytvorený vlastný zájazd, ktorý je podrobne opísaný z rôznych hľadísk ako ubytovanie, doprava, organizácia či itinerár.
Klíčová slova: návrh zájazdu; cestovný ruch; surf zájazd
Název práce: Vytvoření surfařského zájezdu jako produkt cestovního ruchu
Jazyk práce: Slovensky
Tématem bakalářske práce je vytvoření zájezdu se sportovním zaměřením, konkrétně surfováním, jako produkt cestovního ruchu. Teoretická část práce definuje cestovní ruch, jeho typologii a destinaci. Dále se věnuje pojmům jako cestovní kanceláře, jejich dělení, produkty a také legislativa. Analýza cestovních kanceláří v Praze, které se zaměřují na sportovní zájezdy představuje začátek praktické části. Detailnější je analyzována nabídka takových cestovních kanceláří, které nabízejí zájezdy zaměřené na surfování. Následně je představena vybrána destinace vlastního zájezdu, a to oblast Peniche v Portugalsku. V poslední kapitole praktické části je vytvořen vlastní zájezd, který je podrobně popsán z různých hledisek jako ubytování, doprava, organizace či itinerář.
Klíčová slova: cestovní ruch; tvorba zájezdu; surf zájazed
Název práce: Creation of the surf trip as a tourism product
Jazyk práce: Slovensky
The topic of this thesis is the creation of a sport-focused trip, specifically surfing, as a tourism product. The theoretical part defines tourism, its typology and destination. It also deals with the terms such as tour operators, their division, products and legislation. The analysis of Prague tour operators focusing on sports trips is the beginning of the practical part. The offer of tour operators offering surfing trips is analyzed in more detail. After that, the selected travel destination is introduced, namely the Peniche area in Portugal. In the last chapter of the practical part is created the own trip, which is described from various aspects such as accommodation, transport, organization or itinerary.
Klíčová slova: toursim; trip creation; surf trip

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Cestovní ruch a regionální rozvoj
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra cestovního ruchu