Angažovanost zaměstnanců v mezinárodní společnosti

Název práce: Angažovanosť zamestnancov v medzinárodnej spoločnosti
Jazyk práce: Slovensky
Diplomová práca sa zaoberá konceptom angažovanosti zamestnancov a jeho praktickým uplatnením v medzinárodnej spoločnosti. Hlavným cieľom je, na základe teoretických poznatkov a modelov, zanalyzovať súčasný stav vo vybranej medzinárodnej spoločnosti a navrhnúť optimalizačné opatrenia k trvalému zvýšeniu angažovanosti zamestnancov. Naplnenie tohto cieľa je realizované na základe analýzy interných materiálov, vlastného dotazníkového šetrenia a osobných rozhovorov s manažérmi. Momentálnu mieru angažovanosti zamestnancov by bolo možné zvýšiť pomocou optimalizačných opatrení, a to hlavne v oblasti odmeňovania a leadershipu.
Klíčová slova: angažovanosť zamestnancov; prieskum angažovanosti; motivácia; fluktuácia zamestnancov
Název práce: Angažovanost zaměstnanců v mezinárodní společnosti
Jazyk práce: Slovensky
Diplomová práce se zabývá konceptem angažovanosti zaměstnanců a jeho praktickým uplatněním v mezinárodní společnosti. Hlavním cílem je, na základě teoretických poznatků a modelů, zanalyzovat současný stav ve vybrané mezinárodní společnosti a navrhnout optimalizační opatření k trvalému zvýšení angažovanosti zaměstnanců. Naplnění tohoto cíle je realizováno na základě analýzy interních materiálů, vlastního dotazníkového šetření a osobních rozhovorů s manažery. Momentální míru angažovanosti zaměstnanců by bylo možné zvýšit pomocí optimalizačních opatření, a to hlavně v oblasti odměňování a leadershipu.
Klíčová slova: angažovanost zaměstnanců; průzkum angažovanosti; motivace; fluktuace zaměstnanců
Název práce: Employee Engagement in International Company
Jazyk práce: Slovensky
The master’s thesis is focused on the concept of employee engagement and its practical application in the international company. The main aim is to analyze the current state in the company and give suggestions for optimization to increase employee engagement permanently, based on theoretical knowledge and models. The aim is fulfilled based on internal materials analysis, own employee survey and personal interviews with managers. The current level of employee engagement could be increased through optimization actions, mostly within the area of remuneration and leadership.
Klíčová slova: employee engagement; motivation; employee turnover; engagement survey

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská