Analýza a doporučení pro komunikaci značky kliniky estetické medicíny

Název práce: Analýza a doporučení pro komunikaci značky kliniky estetické medicíny
Autor(ka) práce: Barborová, Anna
Vedoucí práce: Truhlář, Filip
Oponenti práce: Novák, Jakub
Bakalářská práce mapuje nastavování komunikační strategie kliniky estetické medicíny Bradeis Clinic by Lucie Kalinová. Hlavními cíli práce byly analýza současné komunikace značky a návrh doporučení pro nastavení strategie budoucí komunikace a budování značky. Komunikace značky se nacházela ve špatném stavu - byl identifikován neucelený vizuální styl napříč všemi výstupy a chaotické nasazování obsahu do různých medií. Bylo nutné nejdříve odhalit přehled nejpoptávanějších služeb a na jejich základě definovat primární cílové skupiny. Tyto definice se staly základními kritérii pro výběr komunikačních kanálů i tvorby obsahu, kterými by se značka měla do budoucna řídit. Hodnotící faktory pro výběr kanálů byly: hlavní služba nebo benefit pro firemní komunikaci, náročnosti produkce obsahu, finanční náročnost investic, ověření možnosti použití kanálu pro zkoumanou značku. Jako nejvhodnější vyšly: sociální sítě, tisková média a využití influencerů. Tyto kanály pak byly podrobeny testování, aby se ověřila jejich relevance a došlo k nasměrování dalších kroků značky v marketingové strategii.
Klíčová slova: Komunikace; Značka; Komunikační kanály
Název práce: Analysis and recommendations for brand communication of aesthetic medicine clinic
Autor(ka) práce: Barborová, Anna
Vedoucí práce: Truhlář, Filip
Oponenti práce: Novák, Jakub
This bachelor's thesis maps the communication strategy of an aesthetic medicine clinic,
the Bradeis Clinic. The primary objectives of the work were to analyze the brand's current communication and propose recommendations for a future communication strategy
to build up the brand. Brand communication was in bad shape – the visual style was identified as incoherent despite numerous appearances and chaotic placement of content in various media. It was first necessary to determine the most highly demanded services and then based on this define primary target groups.These definitions provided the basic criteria for selecting communication channels and creating content to guide the brand in the future. Evaluation factors for selecting channels were: primary service or benefit for company communication, difficulty of producing content, investment costs, and feasibility of using the channel for the brand in question.The most suitable channels were deemed: social networks, printed media and the use
of influencers. These channels were then tested to verify their relevance and other steps were recommended for the brand's marketing strategy.
Klíčová slova: Communication Channels ; Communication; Brand

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Multimédia v ekonomické praxi