Vizualizace dat prodeje cestovních lístků Pražské integrované dopravy (PID)

Název práce: Vizualizácia dát predaja cestovných lístkov Pražskej integrovanej dopravy (PID)
Jazyk práce: Slovensky
Cieľom tejto bakalárskej práce je vytvorenie webovej aplikácie, ktorá z výberu dát dokáže vytvoriť vizualizáciu vo forme grafov. Hlavným predmetom teoretickej časti bolo charakterizovanie pojmov dáta a vizualizácia dát. Táto časť popisuje požiadavky vizualizácie dát a predstavuje metódy a techniky zobrazovania údajov. Teoretická časť taktiež definuje základné pojmy ako dáta, zdroje, uloženie a formát údajov. Praktická časť je venovaná aplikácii a grafom. Táto časť sa sústredí na vytvorenie aplikácie od samotného návrhu užívateľského rozhrania stránky, vytvorenia vhodnej databázy, získania otvorených dát až po vytvorenie jednotlivých častí aplikácie. Ďalej popisuje základné nástroje pre tvorbu jednoduchej webovej stránky ako napríklad verzovací systém či aplikačný server. Výsledkom spojenia všetkých bežných nástrojov je fungujúca webová stránka, ktorá bude voľne dostupná na internete.
Klíčová slova: dáta; grafy; vizualizácia informácii ; dátová vizualizácia; aplikácia
Název práce: Data visualisation of coupon selling by Prague Integrated Transport company
Jazyk práce: Slovensky
In this bachelor thesis, we aim to create a web application that can provide graph visualization from the data selection. The main subject of the theoretical part was characterization of data concepts and data visualization. This section describes the data visualization requirements and presents methods and techniques for displaying the analyzed data. The theoretical part also defines basic terms such as data, sources, storage and formats of data. The practical part is devoted to the application and graphs. This section focuses on creating an application from the design of the user interface itself, generating a suitable database, getting open data to creating individual parts of the application. It also describes basic tools for creating simple web pages such as versioning system or application server. The combination of all common tools results in a functioning website that will be freely available on the Internet.
Klíčová slova: graphs; application; visualization of information; data visualization; data
Název práce: Vizualizace dat prodeje cestovních lístků Pražské integrované dopravy (PID)
Jazyk práce: Slovensky
Cílem této bakalářské práce je vytvoření webové aplikace, která z výběru dát dokáže vytvořit vizualizaci ve formě grafů. Hlavním předmětem teoretické části bylo charakterizování pojmů data a vizualizace dát. Tato část popisuje požadavky vizualizace dát a představuje metody a techniky zobrazovaní údajů. Teoretická část taktéž definuje základné pojmy jako data, zdroje, uložení a formát údajů. Praktická část je věnovaná aplikaci a grafům. Táto část se soustředí na vytvoření aplikace od samotného návrhu uživatelského rozhrání stránky, vytvoření vhodné databázi, získání otevřených dát až po vytvoření jednotlivých častí aplikace. Dále popisuje základné nástroje pro tvorbu jednoduché webové stránky jako například verzovací systém či aplikační server. Výsledkem spojení všech běžných nástrojů je fungující webová stránka, která bude volně dostupná na internetu.
Klíčová slova: datová vizualizace; vizualizace informací; data; grafy; aplikace

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Aplikovaná informatika
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky