Název práce: Influencer marketing v prostředí Instagramu a jeho vliv na spotřební chování dětí ve věku 12–15 let
Autor(ka) práce: Vejsadová, Michaela
Vedoucí práce: Koudelka, Jan
Oponenti práce: Suda , Jan
Diplomová práce charakterizuje dopady influencer marketingu na spotřební chování dětí ve věku 12-15 let. Cílem je i odhalit jejich schopnost rozpoznat reklamní příspěvky v prostředí sociální sítě Instagram. Teoretická část diplomové práce vymezuje pojmy související s influencer marketingem a spotřebním chování dětí. Pro naplnění cílů bylo nejprve analyzováno označování reklamních příspěvků na Instagramu u vybraných influencerů. Dále byla za pomocí vlastního dotazníkového šetření získána primární data, která ukázala schopnost dětí ve věku 12-15 let rozpoznat reklamní příspěvky na Instagramu a odhalila dopad těchto příspěvků na jejich spotřební chování. Primární data byla doplněna sekundárními daty získanými z výzkumu MML-TGI. Závěrem byly shrnuty získané podněty a navrhnuta doporučení týkající se zvýšení transparentnosti reklamních příspěvků v prostředí Instagramu.
Klíčová slova: spotřební chování; reklamní příspěvky; Instagram; Influencer marketing; děti
Název práce: Influencer marketing on Instagram and its influence on consumer behavior of children aged 12-15 years
Autor(ka) práce: Vejsadová, Michaela
Vedoucí práce: Koudelka, Jan
Oponenti práce: Suda , Jan
Diploma’s Thesis is describing the impact of influencer marketing on consumer behavior of children aged 12-15 years. The aim is to reveal the ability of these children to recognize advertising posts on Instagram. Theoretical part of the thesis defines terms connected to influencer marketing and consumer behavior of children. To fulfill the objectives of the thesis was first analyzed tagging of advertising posts on Instagram among selected influencers. Furthermore, primary data obtained using questionnaire survey showed the ability of children aged 12-15 years to recognize advertising posts on Instagram and it also revealed the impact of these advertising posts on children’s consumer behavior. Primary data was extended with a secondary data obtained from continuous MML-TGI research. In conclusion, the results were summarized and recommendations mainly for the transparency of advertising posts on Instagram were proposed.
Klíčová slova: advertising posts; Influencer marketing; consumer behavior; Instagram; children

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská