Optimalizace procesů vstupní kontroly pro oddělení kvality

Název práce: Optimalizace procesů vstupní kontroly pro oddělení kvality
Autor(ka) práce: Veis, Roman
Vedoucí práce: Svobodová, Hana
Oponenti práce: Fejtek, Jakub
Cílem této diplomové práce je zmapovat proces, identifikovat úzká místa či příležitosti pro zlepšení a optimalizovat proces vstupní kontroly materiálu pro oddělení Kvality výrobního závodu Pierburg s.r.o. v Ústí nad Labem. Přínosem pro výrobní podnik je snížení časové vytíženosti laboratoře. Teoretická část si klade za cíl seznámit čtenáře s přístupy procesního zlepšování – Lean management a Six Sigma. Nechybí ani představení metodiky DMAIC, pomocí které je zlepšovatelský projekt řízen. V praktické části je pozornost věnována zmapování procesu, sběru dat, analýze a doporučeným zlepšením procesu. Výsledky odhalily, že nedochází k aktualizaci a redefinici Master dat, nejsou uchovávány výsledky testů vzorků vstupního materiálu a proces není kontinuálně zlepšován.
Klíčová slova: Lean management; DMAIC; procesní zlepšování; Swimlane diagram; Six Sigma
Název práce: The optimization of input control processes for the Quality department
Autor(ka) práce: Veis, Roman
Vedoucí práce: Svobodová, Hana
Oponenti práce: Fejtek, Jakub
The aim of this Master´s Thesis is to map the process, identify bottlenecks or opportunities for improvement and optimize the process of material input control for the Quality department of Peirburg s.r.o. in Ústí nad Labem. The benefit for the manufacturing company is the reduction of the lab time. The theoretical part aims to acquaint readers with approaches of process improvement – Lean management and Six Sigma. There is also an introduction of the DMAIC methodology through which the project was managed. In the practical part, attention is paid to mapping the process, data collection, analysis and recommended process improvements. The results revealed that the Master data is not updated and redefined, the test results of the material input samples are not maintained, and the process is not continuously improved.
Klíčová slova: Lean management; DMAIC; process improvement; Swimlane diagram; Six Sigma

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská