Specifika prodeje rodinné firmy Zeta s.r.o

Název práce: Specifika prodeje rodinné firmy Zeta s.r.o
Autor(ka) práce: Vrkoč, Martin
Vedoucí práce: Kislingerová, Eva
Oponenti práce: Smrčka, Luboš
Cílem této práce je popsat specifika prodeje rodinné společnosti. V práci jsou zkoumány specifika ocenění a procesu prodeje. Zvolenou metodou je reflexe obecných metod prodeje firmy a promyšlení faktu, že se jedná o rodinnou firmu, což má dopad na způsob jejího ocenění a prodeje. Teoretická část shrnuje definice a poznatky spojené s fungováním rodinných firem a analyzuje jednotlivé modely prodeje firem optikou rodinných společností. Praktická část zahrnuje případovou studii vybrané rodinné společnosti, na kterou jsou aplikovány teoretické poznatky. Je provedena analýza společnosti, sestavení finančního plánu, ocenění společnosti a je zpracován proces prodeje společnosti. V rámci prodeje je vypracován kompletní plán prodeje, který zahrnuje celý proces předání společnosti, vyhledání potenciálních investorů, jejich seznámení se společností, vyjednávání o specifikách prodeje a analýzu reálných nabídek na převzetí společnosti možným prodejem. Závěrem jsou shrnuta specifika prodeje rodinné firmy, jak v teoretické rovině z hlediska charakteru, tak z praktického pohledu zaměřené na oceňování, a ze samotného procesu prodeje podle investora, hodnoty a fáze.
Klíčová slova: rodinná firma; nástupnictví; prodej společnosti
Název práce: Specifics of the sale of family company Zeta s.r.o
Autor(ka) práce: Vrkoč, Martin
Vedoucí práce: Kislingerová, Eva
Oponenti práce: Smrčka, Luboš
The purpose of this Master’s Thesis is to analyze specifics of the sale of family owned and run company. The thesis consists of both theoretical and practical parts, the latter being a case study of the sale of chosen family company. There are multiple approches and methods applied to the valuation of the company. The effect of the family nature of the company on the valuation process and the actual sale process are subsequently examined. In addition, an analysis of the company, a financial plan, a business valuation and a sales process are included. The plan for takeover of the company by potential investors has been created, including the comparison of real market intial price offers that have been received by the company. The final part sums up specifics of the family company sale from the theoretical and the practical point of view.
Klíčová slova: family business; takeover; company sale

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská