Hlasové ovládání a možnosti jeho využití

Název práce: Hlasové ovládání a možnosti jeho využití
Autor(ka) práce: Wagner, Michael
Vedoucí práce: Stříteský, Václav
Oponenti práce: Vávra, Oldřich
Hlasové technologie a hlasoví asistenti jsou nyní velkým tématem. Nebyl však zatímproveden výzkum na jejich možné využití firmami. Zároveň chybí I výzkumy,zabývající se hlasovými aplikacemi, které se značnou měrou podílí na rozšiřováníschopností asistentů. Proto byly analyzovány všechny dostupné Skills na Amazonu zamerického trhu (47 367). Zkoumány byly dle hodnocení, počtu hodnocení, kategoriía pozice, na které se Skills nacházejí. Dále bylo provedeno 8 expertních rozhovorů sexperty na hlas a online marketing z USA, Německa, Itálie a České republiky. Ztohoto výzkumu pak bylo možné zjistit stav trhu s hlasovými asistenty, zmapovatjejich nejlepší využití firmami a zjistit očekávaný budoucí vývoj asistentů.
Klíčová slova: hlasoví asistenti; chytré reproduktory; skills; hlasové ovládání
Název práce: Voice control and its potential
Autor(ka) práce: Wagner, Michael
Vedoucí práce: Stříteský, Václav
Oponenti práce: Vávra, Oldřich
Voice technology and voice assistants are current topics right now. However, so farthere has been no consistent research on their possible use by companies. At thesame time, there is no research on voice aplications, which have a great impact ondeveloping assistant’s capabilities. For this reason, all available Skills on Amazonfrom American market (47 367) were analysed in this thesis. The analysis was basedon their rating, number of reviews, category and their ranking position. Moreover, 8expert interviews were conducted with experts on voice and online marketing fromthe USA, Germany, Italy and the Czech Republic. This research enabled us to get aninsight into voice assistants market, mapped the best practices for using assistants bycompanies and attempted to foresee on their future development.
Klíčová slova: voice assistants; voice control; skills; smart speakers

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská