Česko-japonská kulturní výměna

Autor(ka) práce: Zátková, Karolína
Vedoucí práce: Dianová, Markéta
Oponenti práce: Prokůpek, Marek
Předmětem diplomové práce Česko-japonská kulturní výměna je identifikace institucí zapojených do kulturní výměny mezi Českou republikou a Japonskem, a charakterizace kulturních prvků, které se během této výměny šíří. Nejprve práce sleduje historický vývoj vztahů mezi oběma zeměmi a současný vztah v oblasti obchodu a turismu. Následně se zaměření přesouvá na konkrétní instituce a kulturní prvky činné v kulturní výměně. V rámci výzkumného šetření byly použity kvalitativní výzkumné metody, konkrétně rozhovor pomocí návodu a dotazníkové šetření s otevřenými otázkami. V závěrečném shrnutí jsou interpretovány zjištěné poznatky a naznačeny možnosti dalšího výzkumu.
Klíčová slova: Kultura; Kulturní prvky; Česká republika; Japonsko; Diplomacie; Instituce; Tradiční kultura; Populární kultura; Kulturní výměna
Název práce: Czech-Japanese Cultural Exchange
Autor(ka) práce: Zátková, Karolína
Vedoucí práce: Dianová, Markéta
Oponenti práce: Prokůpek, Marek
The goal of the thesis Czech-Japanese Cultural Exchange is to identify institutions involved in cultural exchange between the Czech Republic and Japan, and to characterize the cultural elements that are spreading during this exchange. First, the thesis follows the historical development of relations between the two countries and the current relationship in the field of trade and tourism. Consequently, the focus shifts to specific institutions and cultural elements active in cultural exchange. The research used qualitative research methods, namely interview using instructions and a questionnaire survey with open questions. In the final summary the findings are interpreted and possibilities of further research are indicated.
Klíčová slova: Cultural elements; Cultural exchange; Czech Republic; Japan; Culture; Diplomacy,; Institutions; Traditional culture; Popular culture

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Arts Management
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská