Analýza vývoje dlouhodobé nezaměstnanosti v Ústeckém kraji v letech 2005-2018

Název práce: Analýza vývoje dlouhodobé nezaměstnanosti v Ústeckém kraji v letech 2005-2018
Autor(ka) práce: Mikulová, Michaela
Vedoucí práce: Kozák, Jan
Oponenti práce: Vebrová, Ludmila
Bakalářská práce analyzuje trh práce v Ústeckém kraji se zaměřením na dlouhodobou nezaměstnanost. Konkrétně se jedná o osoby evidované na Úřadech práce, které jsou nezaměstnané po dobu delší než jeden rok. V teoretické části vysvětluji pojmy související s trhem práce, dlouhodobou nezaměstnaností a zaměřuji se i na možnosti řešení nezaměstnanosti pomocí státní politiky zaměstnanosti. V této části je dále stručně charakterizován Ústecký kraj. V praktické části jsem zvolila metodu analýzy a srovnávání k vyhodnocení vývoje dlouhodobé nezaměstnanosti v Ústeckém kraji ve sledovaném období. Konkrétně zde rozebírám programy a projekty zacílené na tuto problematiku, které byly v Ústeckém kraji realizovány.
Klíčová slova: politika zaměstnanosti; dlouhodobá nezaměstnanost; Ústecký kraj; trh práce
Autor(ka) práce: Mikulová, Michaela
Vedoucí práce: Kozák, Jan
Oponenti práce: Vebrová, Ludmila
The thesis analyzes the labour market in the Usti region, particularly focusing on long-term unemployment. Specificaly talking about those who are registered at the employment agency and are unemployed for at least one year. The theoretical part explains concepts related to the labour market, long-term unemployment and suggests possible solutions thret the state unemployment policy. Further more, the Usti region is characterised in this part. To evaluate the progression of the long-term unemployment in the Usti region within the targeted period in the practical part, I chose comparative and analytical methods. I am using these methods specificaly to evaluate projects and programmes which are targeting previously explained matters and which were organizes in the Usti region.
Klíčová slova: employment policy; labour market; Usti region; long-term unemployment

Studijní program / obor: Ekonomie a hospodářská správa/Národní hospodářství
Fakulta: Národohospodářská fakulta
Katedra: Katedra hospodářské a sociální politiky