Aplikace IFRS pro SME na účetní závěrku české společnosti

Autor(ka) práce: Koutná, Edita
Vedoucí práce: Vašek, Libor
Oponenti práce: Peprníčková, Mariana
Diplomová práce s názvem ,,Aplikace IFRS pro SME na účetní závěrku české společnosti“ se zabývá Mezinárodním standardem účetního výkaznictví pro malé a střední podniky (IFRS pro SME). Ve své první části popisuje jeho vznik a vývoj, vymezuje malé a střední podniky a využití IFRS pro SME ve světě. V další části jsou aplikována pravidla IFRS pro SME na českou společnost. Analyzovány jsou vybrané účetní oblasti a následně je zhodnocen dopad změn na účetní výkazy. V závěru práce je prezentována účetní závěrka sestavena v souladu s IFRS pro SME.
Klíčová slova: IFRS pro SME; malé a střední podniky; účetní závěrka; výkaz o finanční situaci
Název práce: Application of IFRS for SME on financial statements of Czech entity
Autor(ka) práce: Koutná, Edita
Vedoucí práce: Vašek, Libor
Oponenti práce: Peprníčková, Mariana
The diploma thesis titled Application of IFRS for SME on financial statements of Czech entity deals with the International Financial Reporting Standard for Small and Medium Enterprises (IFRS for SME). Thesis in the first part describes the origin and development of IFRS for SME, define small and medium-sized entities and application of IFRS for SME in the world. In the next part, the rules IFRS for SMEs are applied to the Czech company. Selected accounting areas are analyzed and the impact of changes on the financial statements is evaluated. At the end of the thesis are presented financial statements prepared in accordance with IFRS for SMEs.
Klíčová slova: financial statements; statement of financial position; IFRS for SME; small and medium-sized entities

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra finančního účetnictví a auditingu

Datum zadání práce: 25. 2. 2019