Finanční analýza společnosti Juta a.s

Autor(ka) práce: Krásová, Lenka
Vedoucí práce: Staňková, Anna
Oponenti práce: Marek, Petr
Cílem této bakalářské práce je vypracování finanční analýzy společnosti Juta a.s. v letech 2014-2018 a zhodnocení jejího finančního zdraví a stability s využitím veřejně přístupných dat. Práce je rozdělena na dvě části. První z nich popisuje účel finanční analýzy, její uživatele, zdroje a metodické prvky, které jsou aplikovány v druhé části. V závěru jsou shrnuty a zhodnoceny dosažené výsledky.
Klíčová slova: horizontální analýza; bankrotní a bonitní modely; poměrové ukazatele; finanční analýza; vertikální analýzy; Juta a.s.
Název práce: Financial analysis of the company Juta a.s
Autor(ka) práce: Krásová, Lenka
Vedoucí práce: Staňková, Anna
Oponenti práce: Marek, Petr
The aim of this bachelor thesis is to prepare financial analysis of the company Juta a.s. in the years from 2014 to 2018, to evaluate its financial health and stability using publicly available data. The thesis consists of two parts. The first part describes the purpose of financial analysis, its users, sources of information and methods that are applied in the second part. The results are summarized and evaluated in conclusion.
Klíčová slova: financial analysis; vertical analysis; horizontal analysis; bankruptcy and credibility models; relative ratios; Juta a.s.,

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku

Datum zadání práce: 2. 10. 2019