Dopravní systém Republiky Kazachstán

Autor(ka) práce: Khamza, Sultan
Vedoucí práce: Rathouský, Bedřich
Oponenti práce: Mervart, Michal
Bakalářská práce je věnována studiu vývoje dopravního systému v Republice Kazachstán. Hlavním cílem je prostudovat vlastnosti vývoje dopravního systému Republiky Kazachstán a vyvinout doporučení pro jeho další rozvoj s ohledem na zkušenosti ze zahraničí. Popsány jsou geografické rysy Kazachstánu s důrazem na význam fyzické charakteristiky a správního rozdělení státu, které hrají důležitou roli při budování celého dopravního systému země. Poté jsou analyzovány čtyři druhy dopravy – železnice, silnice, vodní a vzdušná – z hlediska jejichvývoje v průběhu času a stávající infrastruktury. V závěru práce jsou představeny vyhlídky na rozvoj dopravního systému Kazachstánu, jsou uvedena doporučení pro rozvoj dopravy v státu.
Klíčová slova: dopravní systém; Republika Kazachstán; železniční doprava; vodní doprava; infrastruktura motorové dopravy; letecká doprava
Název práce: Transport system of the Republic of Kazakhstan
Autor(ka) práce: Khamza, Sultan
Vedoucí práce: Rathouský, Bedřich
Oponenti práce: Mervart, Michal
The bachelor's thesis is devoted to the study of the development of the transport system in the Republic of Kazakhstan. The main goal of the work is to study the specifics of the development of the transport system of the Republic of Kazakhstan and develop recommendations for its further development, taking into account the experience of foreign countries. The paper describes descriptively the geographical features of Kazakhstan with an emphasis on the importance ofphysical geography and administrative division of the state, which play an important role in building the country's entire transport system. Then, four modes of transport — rail, road, water and air — are analyzed in terms of their development over time and existing infrastructure. At the end of the thesis, the prospects for the development of the transport system of Kazakhstan are presented, recommendations are made on the development of transport in the Republic of Kazakhstan.
Klíčová slova: railway transport; air transport; water transport; motor transport infrastructure; transport system; Republic of Kazakhstan

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra logistiky