Finanční plánování ve farmaceutickém průmyslu: případová studie

Název práce: Finanční plánování ve farmaceutickém průmyslu: případová studie
Autor(ka) práce: Kovářová, Kateřina
Vedoucí práce: Šmídová, Radana
Oponenti práce: Bečička, Petr
Tato diplomová práce se zabývá finančním plánováním, konkrétně principy a metodami finančního plánování, krátkodobým a dlouhodobým plánem a kontrolou plánu. Pro účel aplikace uvedené teorie je v práci představena farmaceutická společnost XY s.r.o., konkurenti společnosti i farmaceutický průmysl obecně. Na základě finanční analýzy společnosti XY s.r.o. pro roky 2013 až 2017 a cílů společnosti je vypracován krátkodobý a dlouhodobý plán pro roky 2018 až 2020. V závěru práce je provedena kontrola plánu a jsou společnosti XY s.r.o. navrhnuta doporučení v oblasti finančního plánování.
Klíčová slova: vertikální analýza; kontrola plánu; finanční plán; finanční plánování; finanční analýza; farmaceutický průmysl; dlouhodobý finanční plán; poměrové ukazatelé; rozdílové ukazatelé; soustavy ukazatelů; plánová rozvaha; plánový výkaz zisku a ztráty; krátkodobý finanční plán; horizontální analýza
Název práce: Financial planning in the pharmaceutical industry: a case study
Autor(ka) práce: Kovářová, Kateřina
Vedoucí práce: Šmídová, Radana