Zpracování strategie rozvoje cestovního ruchu pro město Žlutice

Název práce: Zpracování strategie rozvoje cestovního ruchu pro město Žlutice
Autor(ka) práce: Paulová, Michaela
Vedoucí práce: Vaníček, Jiří
Oponenti práce: Kalábová, Markéta
Tato diplomová práce se zabývá cestovním ruchem ve Žluticích. Hlavním cílem diplomové práce je charakterizovat obec Žlutice z hlediska geografických, ekonomických a kulturních aspektů a posoudit jejich možné využití pro cestovní ruch. Teoretická část práce se zabývá definováním pojmů z oblasti cestovního ruchu, obecnými informacemi týkajících se Žlutic, konkrétně geografií, demografií, historickým vývojem, ekonomickou situací a jednotlivými atraktivitami. Následující kapitola je analytická a věnuje se mapováním návštěvnických zvyklostí pomocí dotazníkového šetření, SWOT analýzy a strukturovaných rozhovorů s představiteli města. V závěru práce jsou navržena možná opatření a zlepšení pro budoucí vývoj v oblasti cestovního ruchu ve Žluticích.
Klíčová slova: Strukturovaný rozhovor; Dotazníkové šetření; Žlutice; Cestovní ruch; SWOT analýza
Název práce: Processing of tourism development strategy in town Žlutice
Autor(ka) práce: Paulová, Michaela
Vedoucí práce: Vaníček, Jiří
Oponenti práce: Kalábová, Markéta
This diploma thesis deals with the tourism in Žlutice. The main objective of the work is to characterize the town Žlutice from the point of view of geographical, economic and cultural aspects and review possibilities of their use for tourism. The theoretical part of the thesis deals with the concept of tourism, general information about Žlutice, specifically geographies, demographics, historical development, economic situation and tourist attractions. The next chapter is analytical and deals with the mapping visitor's traditions using a questionnaire survey, SWOT analysis and structured interviews with city representatives. At the end of the work are recommended possible measures and improvements for future development in tourism in Žlutice.
Klíčová slova: Structured interview; Survey; SWOT analysis; Žlutice; Tourism

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod