Export vybraných komodit států Andského společenství

Název práce: Export vybraných komodit států Andského společenství
Autor(ka) práce: Maleček, Josef
Vedoucí práce: Vošta, Milan
Oponenti práce: Smělá, Monika
Andské společenství je jedno ze dvou nejznámějších ekonomických uskupeních na jihoamerickém kontinentu. Práce se zabývá nejdůležitějšími exportními komoditami celého Společenství, ale i jednotlivých států. Důkladné analýze je podrobena i teritoriální struktura států. Andské společenství je v práci zasazeno do regionálního i celosvětového kontextu a je porovnáváno i s vyspělými zeměmi EU a OECD. Cílem práce je kriticky zhodnotit export Andského společenství a jednotlivých členských zemí. V práci jsou zmíněny i vybrané teorie mezinárodního obchodu a geografického determinismu, a následně jsou popsány konkrétní případy těchto teorií na zemích Společenství.
Klíčová slova: Andské společenství; teritoriální struktura exportu; komoditní struktura exportu; Kolumbie; Ekvádor; Peru; Bolívie
Název práce: Export of selected commodities of Andean Community of Nations
Autor(ka) práce: Maleček, Josef
Vedoucí práce: Vošta, Milan
Oponenti práce: Smělá, Monika
The Andean Community is one of the two best-known economic groups on the South American continent. The thesis deals with the most important export commodities of the whole Community but also of individual countries. The territorial structure of states is also subject to a thorough analysis. The Andean Community is set in the regional and global context and is also compared with the developed countries of the EU and OECD. The aim of this work is to critically evaluate the export of the Andean Community and individual member states. Selected theories of international trade and geographical determinism are also mentioned in the thesis, followed by specific cases of these theories in the Community.
Klíčová slova: territorial structure of exports; Colombia; commodity structure of exports; Andean Group; Ecuador; Peru; Bolivia

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů