Význam a kvalita online distribučních cest CK/CA v ČR

Autor(ka) práce: Paďouková, Tereza
Vedoucí práce: Kalábová, Markéta
Oponenti práce: Petrů, Zdenka
Diplomová práce se zabývá online distribučními kanály v cestovních kancelářích a cestovních agenturách v České republice, jejich růstem oproti offline kanálům a kvalitou. Cílem je zhodnocení fungování těchto kanálů ve vybraných společnostech a naznačení příležitostí pro zlepšení aspektů kvality online prodejní sítě. Teoretická část poskytuje podklad k analýze prostřednictvím definic zprostředkujících subjektů cestovního ruchu, vymezení jejich postavení v České republice, objasnění distribučních kanálů, kvality v cestovním ruchu a marketingového výzkumu. Praktická část dokazuje význam e-commerce v cestovních kancelářích na základě reálných dat z vybrané společnosti. Výzkum ve formě mystery shoppingu je proveden v 9 subjektech za různá časová období a zkoumá kvalitu online distribučních cest jako jsou objednávky přes webové stránky, call centra a chatové aplikace.
Klíčová slova: Cestovní kanceláře; Cestovní agentury; Online distribuční kanály; E-commerce v cestovním ruchu; Mystery shopping; Kvalita v cestovním ruchu
Název práce: Importance and quality of online distribution channels of tour operators and travel agents in the Czech Republic
Autor(ka) práce: Paďouková, Tereza
Vedoucí práce: Kalábová, Markéta
Oponenti práce: Petrů, Zdenka
This master thesis focuses on online distribution channels in tour operators and travel agents in the Czech Republic, specifically on its growth versus offline channels and its quality. The main aim is to analyze these channels in selected companies and indicate opportunities to improve aspects of quality of online sales. The theoretical part provides a background for the analysis through definitions of tour operators and travel agents, its position in the Czech market, clarification of distribution channels, quality in tourism and marketing research. The practical part proves importance of e-commerce in these companies on the basis of real internal data of chosen tour operator. Mystery shopping as the main research is done in 9 companies through various time periods and examines quality of online distribution channels such as website orders, call center or chat bot.
Klíčová slova: Travel agents; Online distribution channels; Tour operators; E-commerce in tourism; Mystery shopping; Quality in tourism

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Cestovní ruch
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů