Simulace skladových operací u logistického poskytovatele

Název práce: Simulace skladových operací u logistického poskytovatele
Autor(ka) práce: Hanzlíček, Roman
Vedoucí práce: Jirsák, Petr
Oponenti práce: Tulach, Petr
Diplomová práce se zabývá tvorbou počítačových diskrétních simulací. Teoretická část práce nejprve uvádí aktuální trendy na poli logistiky, dále text charakterizuje základní pojmy v oblasti skladování a materiálového řízení. Poté se práce zabývá simulačními technikami a počítačovým modelováním. V praktické části je nejprve představena firma HOPI s.r.o. s jejímž přispěním práce vznikla. Následuje představení programu Simio, seznámení s cíli praktické části práce a popis vytvořeného modelu. V poslední části jsou provedeny experimenty a porovnány údaje z odlišných scénářů. Cílem této práce je vytvoření simulačního modelu napodobujícího reálný paletový sklad s mraženým zbožím. Dalšími cíli je především ověření možností tvorby skladových objektů v programu Simio a napodobení procesů příjmu, uskladnění a vyskladnění. Dalším dílčím cílem je provedení experimentů a měření předem vybraných údajů při změně vstupních parametrů.
Klíčová slova: Logistika; Skladování; Simulační model; Simio
Název práce: Simulation of warehouse operations at logistics provider
Autor(ka) práce: Hanzlíček, Roman
Vedoucí práce: Jirsák, Petr
Oponenti práce: Tulach, Petr
This thesis is focused on computer discrete simulations creation. At first, the theoretical part presents current trends in the field of warehousing and material management, then it focuses on simulation techniques and computer modelling. In the practical part of the thesis is introduced company HOPI s.r.o. with whose contribution the thesis was created. Then, the Simio software is introduced, thesis practical part objectives are presented and follows description of created model. In the last part of the text experiments are performed and data from different scenarios are compared. Main objective of the thesis is to create a simulation of the real pallet warehouse with frozen goods. Other objectives are, verify the possibility of creating warehouse objects in the Simio program and imitation of the reception, storage and removal processes. In last part conduct experiments and measure pre-selected data when changing input parameters.
Klíčová slova: Warehousing; Simulation model; Logistics; Simio

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management