Vizualizace dat na webové platformě

Název práce: Vizualizace dat na webové platformě
Autor(ka) práce: Pešava, David
Vedoucí práce: Karkošková, Soňa
Oponenti práce: Smolníková, Markéta
Tato bakalářská práce se zabývá vizualizací dat na webové platformě. Na toto téma nahlíží po stránce teoretické i praktické. Obsahem teoretické části je vymezení základních pojmů datové vizualizace, vývoj tohoto oboru od prvopočátku až po současnost a popis jednotlivých vizualizačních prvků. Prvky jsou popsány včetně základního dělení a využití buď samostatně, nebo v přidaném kontextu k dané problematice. Druhá část práce se věnuje popisu vývoje webové aplikace pro vizualizaci dat z akciového trhu a praktické realizaci. Obsahuje technickou specifikaci, postup vývoje a detailní popis funkcí. Funkce této aplikace slouží k získání dat o akciích a jejich následné vizualizaci, která může proběhnout souhrnně, nebo samostatně. Z tohoto důvodu je k dispozici široká škála dat a vizualizačních prvků. Výsledkem je funkční, přehledná a moderní webová aplikace pro vizualizaci dat akciového trhu a zhodnocení daných technologií pro použití.
Název práce: Data visualization on web platform
Autor(ka) práce: Pešava, David
Vedoucí práce: Karkošková, Soňa
Oponenti práce: Smolníková, Markéta
This bachelor thesis is focused on data visualization on a web platform. It examines this topic from a theoretical and practical point of view. The content of the theoretical part is the definition of the basic elements of data visualization, history of this field from the beginning to the present day and a description of each visualization elements. The elements are described based on their distribustion and usage or in an added context to the issue. The second part is focused on the description of the development of a web application for the visualization of data from the stock market and practical implementation. It contains technical specifications, development process and detailed description of functions. The functionality of this application lies in obtaining data on shares and their subsequent visualization, which can take place in summary or separately. For this reason a wide range of data and visualization elements is available. The result is a simple, user friendly and modern web application for visualizing stock market data and evaluating of the used technology.

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Aplikovaná informatika
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky