Řešení analytických aplikací v segmentu služeb

Název práce: Řešení analytických aplikací v segmentu služeb
Autor(ka) práce: Komanec, Kryštof
Vedoucí práce: Pour, Jan
Oponenti práce: Fortinová, Jana
Tato bakalářská práce se zabývá analýzou společnosti FC Czech, s.r.o. a návrhem pilotního SSBI řešení pro potřeby jejího řízení a podnikové analytiky. Přínos práce spočívá především v prezentaci toho, jak jednoduché je si vytvořit základní analytický nástroj na základě dat, které firma dost možná již má. Čtenář se dozví něco málo o BI a SSBI aplikacích, o společnosti FC Czech, o tom, co je předmětem podnikání, o jejích požadavcích na SSBI aplikaci a o tom, jak byly tyto požadavky zpracovány. Poslední kapitola se zabývá návrhem vizualizačního dashboardu v aplikaci Tableau a prezentací získaných informací. Práce je určena pro management této společnosti, kterému může pomoci v rozhodnutí, zda se zabývat vytvářením takových analytických aplikací.
Klíčová slova: Self Service Business Intelligence; Analýza podniku; Dashboard; Business Intelligence; Vizualizace; Tableau
Název práce: Analytics Aplications in Services Segment
Autor(ka) práce: Komanec, Kryštof
Vedoucí práce: Pour, Jan
Oponenti práce: Fortinová, Jana
The topic of this bachelor’s thesis is analysis of FC Czech, s.r.o company and design of primary SSBI solution for needs of its management and business analytics. Its main contribution is the presentation of how easy it is to create basic analytics application based on data that might be already existing within the company. The reader learns a little about BI and SSBI applications, about the company, about its scope of business, about its needs in SSBI application area and how these needs were addressed. The last chapter contains draft of dashboard made in Tableau and a representation of company’s data. This bachelor’s thesis is designated to help management of the company to decide whether invest in analytics applications or not.
Klíčová slova: Business Intelligence; Self Service Business Intelligence; Business Analysis; Dashboard; Visualisation; Tableau

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Aplikovaná informatika
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky