Strategická analýza společnosti BOTAS, a.s

Autor(ka) práce: Nestávalová, Anna
Vedoucí práce: Boukal, Petr
Oponenti práce: Bureš, Josef
Tato bakalářská práce se zabývá strategickou analýzou podniku BOTAS, a.s. Hlavním cílem této bakalářské práce je zhodnotit konkurenceschopnost podniku v obuvnickém odvětví pomocí identifikace hlavních příležitostí a hrozeb, které na podnik působí, a silných a slabých stránek, kterými podnik disponuje. Teoretická část práce vymezuje základní terminologii a metodické postupy, které jsou poté aplikovány v praktické části práce na vybraný podnik a příslušné odvětví. Mezi vybrané nástroje strategické analýzy, které jsou v práci použity pro analýzu okolí, patří PESTEL analýza, Porterův model 5 sil, analýza odvětví a analýza konkurence. Vnitřní zdroje organizace jsou hodnoceny na základě VRIO analýzy a finanční analýzy. K syntéze zjištěných poznatků je využita SWOT analýza. Práce by měla být přínosem především pro vedení společnosti a přináší konkrétní doporučení pro budoucí vývoj podniku.
Klíčová slova: Strategie; Strategická analýza; Obuvnické odvětví; PESTEL analýza; Porterův model 5 sil
Název práce: Strategic Analysis of BOTAS, a.s
Autor(ka) práce: Nestávalová, Anna
Vedoucí práce: Boukal, Petr
Oponenti práce: Bureš, Josef
This bachelor’s thesis focuses on the strategic analysis of the company BOTAS, a.s. The main objective is to evaluate the competitiveness of the company in the footwear industry by identifying the main opportunities and threats that affect the company and its strengths and weaknesses. The theoretical part defines basic terminology and methodological procedures, which are then applied in the practical part to the selected company and the industry. Key tools of the strategic analysis, which are used for the analysis of the environment, include PESTEL analysis, Porter's five forces model, industry analysis and competition analysis. The internal resources of the organization are evaluated on the basis of VRIO analysis and financial analysis. SWOT analysis is used to synthesize the findings. This thesis should be beneficial primarily to the company's management and provide specific recommendations for the future development of the company.
Klíčová slova: Strategy; Strategic analysis; Footwear industry; PESTEL analysis; Porter's five forces model

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Podniková ekonomika a management
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra strategie