Praktické aspekty tvorby hudebního videoklipu

Název práce: Praktické aspekty tvorby hudebního videoklipu
Autor(ka) práce: Dvořák, Petr
Vedoucí práce: Truhlář, Filip
Oponenti práce: Trnovský, Patrik
Tato bakalářská práce se zaměřuje na tvorbu videoklipu od jejího úplného začátku až do samotné finalizace. To znamená, že nejprve mapuje celkový kontext samotného interpreta a situace kolem něj a následně se zaměřuje už na samotnou část tvorby – oslovení interpreta, vymýšlení konceptu/námětu, řešení rozpočtu, štábu, lokací atd. Posléze je v práci rozebrána celá natáčecí i postprodukční fáze s tím, že je v práci zmíněno i to, co následuje po tom, kdy je videoklip hotov – tzn. příprava materiálů pro propagaci videoklipu, domluva termínu premiéry apod. Celá práce je zakončena sběrem reakcí a zpětných vazeb od cílové skupiny, která videoklip reálně zhlédla a na internetu se podělila o svůj názor.
Klíčová slova: Audiovizuální dílo; režie; filmová řeč; výrazové prostředky; rap; hudební videoklip
Název práce: Practical aspects of creating a music video
Autor(ka) práce: Dvořák, Petr
Vedoucí práce: Truhlář, Filip
Oponenti práce: Trnovský, Patrik
This bachelor thesis focuses on the creation of a music video from its very beginning to its finalization. This means that it first focuses on the overall context of the performer and the situation around him, and then focuses on the part of the work - addressing the performer, inventing a concept / theme, solving the budget, crew, locations, etc. with the fact that the work also discusses what follows after the music is ready to publish - i.e. preparation of materials for the promotion of the music video, agreement on the date of the premiere, etc. The whole work ends with a collection of reactions and feedback from the target group, who actually watched the music video and shared their opinion on the Internet.
Klíčová slova: music video; film directing; Audiovisual work; film grammar; means of expression; rap

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Multimédia v ekonomické praxi
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky