Analýza filmové řeči audiovizuálních spotů v neuromarketingu

Název práce: Analýza filmové řeči audiovizuálních spotů v neuromarketingu
Autor(ka) práce: Jurková, Anna
Vedoucí práce: Truhlář, Filip
Oponenti práce: Michalik, Pavel
Tato bakalářská práce se věnuje vlivu filmové řeči audiovizuálních spotů na diváka a tomu, jak ji správně zvolit, aby v divákovi vyvolala požadované reakce. V této práci jsou popsané jednotlivé prvky filmové řeči, které autoři mohou využívat, a proč je nejčastěji volí. Také je zde zmapována oblast neuromarketingu, která umožňuje odhalit reakce diváků, které díky klasickým formám marketingového výzkumu nejsou vždy zjistitelné. Součástí této práce je i analýza jednotlivých prvků filmové řeči tří audiovizuálních spotů, které za pomoci neuromarketingu vznikly. Práce má odpovědět na otázku, jak díky neuromarketingu mohou autoři vytvořit efektivnější audiovizuální reklamu.
Klíčová slova: filmová řeč; audiovizuální reklama; neuromarketing; výrazové prostředky
Název práce: Analysis of film language of audiovisual advertisements in neuromarketing
Autor(ka) práce: Jurková, Anna
Vedoucí práce: Truhlář, Filip
Oponenti práce: Michalik, Pavel
This bachelor thesis is focused on the influence of the film language of audiovisual advertisements on the viewer and how it can be used to achieve the desired reactions from the viewer. This thesis consists of described elements of the film language that creators can use and why they opt for them. This thesis also describes the area of neuromarketing which helps creators discover reactions from the audience which they could not have found out using classical methods of marketing research. Apart from that, this thesis also analyses film language of three audiovisual advertisements which were created based on neuromarketing research. The aim of this thesis is to demonstrate how creators of audiovisual advertisements can make the most effective audiovisual advertisement based on neuromarketing research.
Klíčová slova: neuromarketing; audiovisual advertisement; film language; expressive means

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Multimédia v ekonomické praxi
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky