Název práce: Tvorba webové aplikace pro organizaci sběru výpočetní techniky při rozsáhlých akcích
Autor(ka) práce: Zeman, Petr
Vedoucí práce: Kučera, Jan
Oponenti práce: Vojíř, Stanislav
Tato práce je zaměřena na analýzu a vývoj webové aplikace asistující při logistice rozsáhlých akcí vyžadujících dodávku a pozdější sběr vybavení na rozdílné lokace. Pro zjednodušení přístupu k této aplikaci v terénu je zapotřebí, aby tato aplikace byla optimalizována pro mobilní telefony. Jak této optimalizace bylo dosaženo si zde přiblížíme z pohledu teorie i praxe.V první části této práce nejdříve zanalyzujeme existující alternativy, jejich silné a slabé stránky, a odůvodníme vývoj nové aplikace oproti využití již existujících alternativ.V další části je uvedeno, jaká metodika byla využita pro vývoj a jak bylo postupováno, ale také popisuje optimalizaci webové aplikace pro chytré mobilní telefony a postup při vývoji těchto aplikacíZbytek práce se věnuje jednotlivým krokům vývoje této aplikace: analýze požadavků, návrhu aplikace, jejího vývoje a konečného testování.Cílem této práce je seznámit čtenáře s postupem vývoje webové aplikace zaměřené na logistiku a definováním způsobů optimalizace této aplikace pro mobilní telefony.
Klíčová slova: Logistika; Mobile-First; Aplikace; Vývoj; Analýza; Optimalizace; Web
Název práce: Development of web application for organisation of hardware collection during events
Autor(ka) práce: Zeman, Petr
Vedoucí práce: Kučera, Jan
Oponenti práce: Vojíř, Stanislav
This work focuses on analysis and development of a web application that would assist with logistics of wide-spread events requiring supply and later retrieval of necessary requirement to varied locations. To ease access to this application during fieldwork it is required to optimise this application for smart telephones. How this optimisation was reached will be defined from both theoretical and practical standpoint.In first part of this work we will begin with analysis of existing alternatives. Their strong and weak points will be defined and through analysis we will define why instead of utilising already existing alternatives a new application was developed.The work will continue with defining which design methodology was utilised for development and which steps were taken during development for smooth progress. Right afterwards a special chapter will be dedicated for defining what it means to have a web application optimised for smartphones and which steps to take during development.Rest of the work is focused on different parts of application development: Requirements analysis, application design, application development and final testing.The goal of this work is to show readers how to develop a web application focused on logistics and defining ways to optimise web applications for smartphones.
Klíčová slova: Analysis; Mobile-First; Development; Logistics; Optimalisation; Web; Application

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Aplikovaná informatika
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky