Návrh databáze pro bankovní aplikaci

Název práce: Návrh databáze pro bankovní aplikaci
Autor(ka) práce: Šlégr, Martin
Vedoucí práce: Kučera, Jan
Oponenti práce: Chlapek, Dušan
Tato práce se zaměřuje na návrh databáze pro bankovní aplikaci, která má sloužit k vyplňování údajů o klientech banky do smluv a tím zlepšit časovou efektivitu příslušného procesu. Cílem práce bylo vytvořit vhodnou strukturu databáze s ohledem na stanovené požadavky.Na základě specifikace a analýzy požadavků pro aplikaci byla struktura databáze navržena přes konceptuální a fyzický datový model a jejich optimalizací převážně pomocí normalizačních pravidel a indexace.Výsledkem práce je schválený návrh databáze a SQL kód k jejímu sestavení, který bude použit pro následnou implementaci a testování.
Klíčová slova: návrh databáze; optimalizace databáze; optimalizace databáze
Název práce: Database design for banking application
Autor(ka) práce: Šlégr, Martin
Vedoucí práce: Kučera, Jan
Oponenti práce: Chlapek, Dušan
This thesis deals with design of a database for banking application, which sets itself a goal to improve time efficiency of filling bank’s clients data in contracts. The aim of of this thesis was to create an applicable database structure considering established requirements.Based on the application requirements and their analysis, the structure of the database was based on conceptual and physical data model and their optimization by indexation and normalization rules.The results of the thesis include an approved database design and SQL code for its construction, which might be used for subsequent implementation and testing.
Klíčová slova: database optimization; database design; SQL optimization

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Aplikovaná informatika
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky