Role režiséra v reklamní tvorbě a jeho možnosti kreativně ovlivnit výstup

Název práce: The director's role in commercial films and his ability to creatively influence the final output
Autor(ka) práce: Sobolev, Igor
Vedoucí práce: Truhlář, Filip
Oponenti práce: Řepík, Ondřej
Jazyk práce: English
The principal theme of this Bachelor Thesis is getting into details of the director’s job in the commercial production process and reveal hidden parts that might not be obvious for people entering this field. It will cover not only the creative side of this profession, but also what goes behind the scene, which might prove to be much more important, than the ability to work on set.In the theoretic part I will briefly describe basic terminology and cover some of the historical changes that happened in the commercial and filmmaking industry over time. Finally, based on detailed research, the practical part will answer to remaining questions, giving a full picture of a commercial director’s profession, and give advices for beginner directors who are planning to work or have an interest in commercial shooting.
Klíčová slova: advertising agency; director; advertising film; production company; filmmaking; Commercial director
Název práce: Role režiséra v reklamní tvorbě a jeho možnosti kreativně ovlivnit výstup
Autor(ka) práce: Sobolev, Igor
Vedoucí práce: Truhlář, Filip
Oponenti práce: Řepík, Ondřej
Jazyk práce: English
Hlavním tématem této bakalářské práce je porozumět detailům práce režiséra v procesu výroby reklamního videa a odhalit skryté části, které nemusí být pro lidi vstupující do tohoto oboru zřejmé. Pokryje nejen tvůrčí stránku této profese, ale také to, co se skrývá mimo plac, což se může ukázat jako mnohem důležitější než schopnost pracovat na natáčení.V teoretické části stručně popisuji základní terminologii a proberu některé historické změny, ke kterým došlo v reklamním a filmovém průmyslu.Nakonec na základě podrobného výzkumu praktická část odpoví na zbývající otázky, podá ucelený obraz profesi reklamního režiséra a poskytne rady začínajícím režisérům, kteří plánují pracovat nebo mají zájem o komerční natáčení.
Klíčová slova: režisér; filmová tvorba; Reklamní režisér; reklamní film; produkční firma; reklamní agentura

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Multimédia v ekonomické praxi
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky