Název práce: Zhodnocení ekonomického vývoje společnosti Řízení letového provozu České republiky, s. p
Autor(ka) práce: Kolář, Jan
Vedoucí práce: Boukal, Petr
Oponenti práce: Cvrčková, Renata
Tato bakalářská práce se zaměřuje na zhodnocení ekonomického vývoje společnosti Řízení letového provozu České republiky, s.p. Hlavním cílem práce je zhodnocení finanční strategie společnosti především z pohledu kapitálové struktury a naplnění zájmu klíčového stakeholdera. Teoretická část vysvětluje jednotlivé postupy vybraných metod finanční analýzy, které jsou aplikovány na podnik v praktické části práce. Ekonomický vývoj společnosti je sledován a hodnocen v období 2014-2018. Mezi klíčové metody finanční analýzy, které jsou v práci zahrnuty, patří analýza absolutních ukazatelů, analýza poměrových ukazatelů a bankrotní modely. Práce závěrem obsahuje budoucí doporučení k volbě kapitálové struktury.
Klíčová slova: Finanční analýza; Řízení letového provozu; Analýza absolutních ukazatelů; Analýza poměrových ukazatelů; Bankrotní modely
Název práce: The Evaluation of Economic Development of Air Navigation Services of the Czech Republic
Autor(ka) práce: Kolář, Jan
Vedoucí práce: Boukal, Petr
Oponenti práce: Cvrčková, Renata
This bachelor‘s thesis focuses on the evaluation of economic development of Air Navigation Services of the Czech Republic. The aim of the thesis is to evaluate the financial strategy of the company, especially in terms of capital structure and fulfillment of the interest of a key stakeholder. The theoretical part explains various methods of financial analysis, which are applied to the company in the practical part. The economic development of the company is monitored and evaluated in the period 2014-2018. The key methods of financial analysis in this bachelor‘s thesis include analysis of absolute ratios, ratio analysis and bankruptcy models. Finally, the thesis contains future recommendations for the choice of capital structure.
Klíčová slova: Air navigation services; Analysis of absolute ratios; Ratio analysis; Bankrupcty models; Financial analysis

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Podniková ekonomika a management
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra strategie