Strategická analýza společnosti PETROF, spol. s r.o

Název práce: Strategická analýza společnosti PETROF, spol. s r.o
Autor(ka) práce: Faifr, Tadeáš
Vedoucí práce: Pernica, Karel
Oponenti práce: Stasa, Michele
Cílem mé bakalářské práce je vyhotovit strategickou analýzu společnosti PETROF spol. s.r.o., která je klíčovým prvkem pro správné fungování a budoucnost firmy. Obsahem této práce je zanalyzování aktuálního stavu společnosti s ohledem na budoucnost a snaha poskytnout určité doporučení či analýzy, které by mohly společnosti dlouhodobě pomoci k růstu. Bakalářská práce je rozdělena na teoretickou a praktickou část, přičemž v teoretické části budou vymezeny základní pojmy, které budou následně aplikovány v praktické části. Pro strategický audit vlivu makro okolí je použita PESTLE analýza a v mikro okolí je použit zejména Porterův model pěti sil. Vnitřní zdroje firmy jsou hodnoceny podle VRIO analýzy. Syntéza vnitřního a vnějšího prostředí je vyhotovena pomocí SWOT analýzy. Ze syntézy jsou následně vyvozeny vhodná doporučení pro další rozvoj firmy.
Klíčová slova: strategie; analýza podniku; interní zdroje společnosti ; strategická analýza; konkurence
Název práce: Strategic analysis of the company PETROF spol. s.r.o
Autor(ka) práce: Faifr, Tadeáš
Vedoucí práce: Pernica, Karel
Oponenti práce: Stasa, Michele
The aim of my bachelor thesis is to make a strategic analysis of the company PETROF, spol. s.r.o., which is a key element for the proper functioning and future of the company. The content of this thesis is to analyse the current state of the company with regard to the future and the effort to provide certain recommendations or analyses that could help the company to grow in the long run. The bachelor thesis is divided into theoretical and practical part, while the theoretical part will define the basic concepts, which will then be applied in the practical part. PESTLE analysis is used for the strategic audit of the influence of macroenvironment and Porter's model of five forces is used in the microenvironment. The company's internal resources are evaluated according to VRIO analysis. The synthesis of the internal and external environment is summarized in SWOT analysis. Appropriate recommendations for the further development of the company are then derived from the synthesis.
Klíčová slova: internal resources of the company; strategic analysis; analysis of the company; competition; strategy

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Podniková ekonomika a management
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra strategie