Strategická analýza společnosti Jacobs Douwe Egberts CZ s.r.o

Název práce: Strategická analýza spoločnosti Jabobs Douwe Egberts s.r.o
Jazyk práce: Slovensky
Cieľom tejto bakalárskej práce je spraviť strategickú analýzu spoločnosti Jacobs Douwe Egberts a na základe získaných informácií vytvoriť strategické odporučenia pre spoločnosť. Práca sa skladá z teoretickej časti, kde je popísaná a vysvetlená základná terminológia, ktorá je využitáv praktickej časti. K zhodnoteniu pozície firmy boli využité analýzy VRIO, PESTE, porterov model piatich síl, z čoho je následne zostavená SWOT analýza, ako ukazovateľ všetkých silných stránok, slabých stránok, príležitostí a hrozieb. Na základe toho je možné formulovať stratégiu, ktorá by mohla pomôcť spoločnosti rásť a rozvíjať sa.
Klíčová slova: Strategická analýza; Stratégia; PESTE analýza; VRIO analýza; SWOT analýza; Finančná analýza; Model piatich síl podľa Portera
Název práce: Strategická analýza společnosti Jacobs Douwe Egberts CZ s.r.o
Jazyk práce: Slovensky
Cílem této práce je provést strategickou analýzu společnosti Jacobs Douwe Egberts a na základě získaných informací vytvořit strategické doporučení pro společnost. Práce se skládá z teoretické části, v níž je popsána a vysvětlena základní terminologie, která je využita v praktické části. K zhodnocení pozice firmy byly využity analýzy VRIO, PESTE, Porterův model pěti sil, z čehož je následně sestavena SWOT analýza jako ukazatel všech silných stránek, slabých stránek, příležitostí a hrozeb. Na základě toho je možné formulovat strategii, která by mohla pomoci společnosti růst a rozvíjet se.
Klíčová slova: PESTE analýza; VRIO analýza; Porterův model pěti sil; Finanční analýza; SWOT analýza; Strategická analýza; Strategie
Název práce: Strategic analysis of Jacobs Douwe Egberts s.r.o
Jazyk práce: Slovensky
The aim of this bachelor thesis is to make a strategic analysis of the company Jacobs Douwe Egberts and, based on the information obtained, create strategic recommendations for the company. The thesis consists of a theoretical part, which describes and explains the basic terminology thatis used in the practical part. VRIO, PESTE, porter's five-strength model analyzes are used to evaluate the company's position, from which a SWOT analysis is then compiled as an indicator of all strengths, weaknesses, opportunities and threats. Based on the SWOT analysis, it is possible toformulate a strategy that could help company grow and develop.
Klíčová slova: Strategic analysis; Strategy; Financial analysis; PESTE analysis; VRIO analysis; SWOT analysis; Porter´s five forces analysis

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Podniková ekonomika a management
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra strategie