Carsharing a jeho porovnání s jinými dopravími segmenty

Název práce: Carsharing a jeho porovnání s jinými dopravími segmenty
Autor(ka) práce: Snisarenko, Oleksii
Vedoucí práce: Mervart, Michal
Oponenti práce: -
Cílem této bakalářské práce bylo popsat a analyzovat trh služeb pro sdílení automobilů z hlediska dostupnosti, kvality a pohodlí uživatelů služeb v hlavním městě České republiky. Teoretická část je založena na popisu hlavních segmentů dopravní logistiky jak z hlediska veřejného, tak z hlediska jednotlivých druhů dopravy. V této části jsou také popsány historie a technické aspekty související s provozováním služeb sdílení automobilů a způsoby jejich rozvoje. Praktická část je zaměřena na popis a srovnání jednotlivých firem se zabývajícím sdílením automobilů z pohledu spotřebitele a na identifikaci nejlepšího hráče na trhu služeb, jakož i na srovnání sdílení automobilů s jinými typy vozidel nebo služeb určených pro komerční přepravu cestujících.
Klíčová slova: Carsharing; doprava; dopravní logistika
Název práce: Carsharing and its comparison with other transport segments
Autor(ka) práce: Snisarenko, Oleksii
Vedoucí práce: Mervart, Michal
Oponenti práce: -
The aim of the bachelor’s thesis is to describe and analyze the car sharing services market in terms of accessibility, quality and convenience for service users in the capital of the Czech Republic. The theoretical part is based on the description of the main segments of transport logistics both in terms of public and individual modes of transportation. Also in this section, the history and technical aspects associated with the operation of car sharing services and the ways of their development are described. The practical part is aimed at describing and comparing individual car sharing firms from the consumer's point of view and identifying the best player in the services market, as well as comparing car sharing with other types of vehicles or services intended for the commercial transportation of passengers.
Klíčová slova: transport; transport logistics; Carsharing

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Podniková ekonomika a management
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra logistiky

Datum zadání práce: 4. 11. 2019
Datum podání práce: 13. 5. 2020
Datum obhajoby: 2020

Soubory budou k dispozici až po obhajobě práce.