Leasingové smlouvy podle Mezinárodních standardů účetního výkaznictví

Název práce: Leasingové smlouvy podle Mezinárodních standardů účetního výkaznictví
Autor(ka) práce: Leová, Thi Lenka
Vedoucí práce: Procházka, David
Oponenti práce: Peprníčková, Mariana
Diplomová práce se zabývá implementací nového standardu IFRS 16 Leasingy a dopady nového standardu na vypovídací schopnost účetní závěrky a klíčové finanční ukazatele účetních jednotek. Diplomová práce se dělí na dvě části – teoretickou a praktickou. Teoretická část se zabývá charakteristikou a druhy leasingových operací, úpravou leasingu dle původního standardu IAS 17 Leasingy, charakteristikou nového standardu IFRS 16 Leasingy a jeho možnými dopady. Praktická část se věnuje implementaci IFRS 16, kde byly aplikovány poznatky získané z teoretické části na reálné leasingové smlouvy.
Klíčová slova: IFRS; nájemce; pronajímatel; implementace; Mezinárodní standard účetního výkaznictví; IFRS 16; leasing
Název práce: Leasing agreements in accordance with International Financial Reporting Standards
Autor(ka) práce: Leová, Thi Lenka
Vedoucí práce: Procházka, David
Oponenti práce: Peprníčková, Mariana
The diploma thesis deals with the implementation of the new standard IFRS 16 Leases and the effects of the new standard on the informative value of financial statements and key financial indicators of the companies. The diploma thesis consists of two parts - theoretical and practical. The theoretical part deals with the characteristics and types of leasing operations, the leasing characteristics according to the standard IAS 17 Leases, the characteristics of the new standard IFRS 16 Leases and its possible impacts on the financial statements. The second part of this thesis focuses on the implementation of IFRS 16 where the knowledge gained from the theoretical part was applied to real leasing contracts.
Klíčová slova: International Financial Reporting Standards; leasing; lessee; IFRS; IFRS 16; lessor; implementation

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra finančního účetnictví a auditingu

Datum zadání práce: 8. 11. 2018