Účetní aspekty hospodaření základních škol

Název práce: Účetní aspekty hospodaření základních škol
Autor(ka) práce: Bílíková, Alžběta
Vedoucí práce: Poutník, Lukáš
Oponenti práce: Svoboda, Michal
Práce se zabývá charakteristikou základních škol a jejich zasazením do kontextu českého školství, jejich právní úpravou a jejich financováním. Rozlišuje tyto školy na soukromé a státní, uvádí jejich právní úpravu v oblasti účetnictví a auditu a zachycuje jejich odlišnosti v oblasti výkaznictví. Práce analyzuje hospodaření tří konkrétních škol, zastupujících státní i soukromý sektor.
Klíčová slova: české školství; právní rámec ; právní úprava účetnictví; specifika ; účetní závěrka
Název práce: Accounting aspects of primary school management
Autor(ka) práce: Bílíková, Alžběta
Vedoucí práce: Poutník, Lukáš
Oponenti práce: Svoboda, Michal
This thesis is focused on the characteristics of primary schools and their introduction into the context of a Czech education system as well as with regulations and ways of financing related to those subjects. It distinguishes these schools from private and state, lists their accounting and auditing regulations and captures their differences in reporting. The thesis analyses the management of three specific schools, representing the state and private sectors.
Klíčová slova: legal framework; accounting legislation; czech education; specifics; financial statements

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra finančního účetnictví a auditingu

Datum zadání práce: 29. 9. 2018