Finanční analýza a finanční plán Kofola a.s

Název práce: Finanční analýza a finanční plán Kofola a.s
Autor(ka) práce: Kocmanová, Iveta
Vedoucí práce: Dvořák, Jan
Oponenti práce: Nohýnková, Barbora
Bakalářská práce na téma Finanční analýza a finanční plán Kofola a. s. je rozdělena do 2 částí. V první části je vysvětlena metodika finanční analýzy a v druhé části je tato metodika aplikována na společnost Kofola. Externí finanční analýza včetně modelů predikce finanční tísně je zpracována pro roky 2014 – 2018. Vypočtené ukazatele jsou následně srovnány s konkurencí v odvětví. V závěru této práce je nastíněn finanční plán pro rok 2019, který vychází z dosavadního vývoje položek a očekávání do budoucna.
Klíčová slova: finanční analýza; horizontální a vertikální analýza; kofola; poměrové ukazatele; modely predikce finanční tísně; finanční plán
Název práce: Financial analysis and financial plan of Kofola a. s
Autor(ka) práce: Kocmanová, Iveta
Vedoucí práce: Dvořák, Jan
Oponenti práce: Nohýnková, Barbora
The bachelor thesis Financial analysis and financial plan of Kofola a. s. is divided into 2 parts. In the first part is explained the methodical interpretation of financial analysis and in the second part is this methodology applied to company Kofola. External financial analysis including financial distress prediction models is processed for years 2014 – 2018. Calculated indicators are then compared with the competition in the industry. In conclusion of this thesis is outlined the financial plan for the year 2019, which is based on previous development and future expectations.
Klíčová slova: kofola; financial analysis; horizontal and vertical analysis; ratio indicators; financial distress prediction models; financial plan

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku

Datum zadání práce: 19. 2. 2019