Investice do nemovitostí u investičních fondů

Název práce: Investice do nemovitostí u investičních fondů
Autor(ka) práce: Tlustá, Lucie
Vedoucí práce: Šindelář, Michal
Oponenti práce: Pospíšil, Jiří
Práce je zaměřena na vykazování investic do nemovitostí u investičních fondů, jež obchodují na Pražské burze a vedou své účetnictví dle IFRS a ČÚS. V práci je objasněno, jaké subjekty s předmětem činnosti kolektivní investování se tím mohou zabývat a jaké podmínky splňují. V praktické části jsou analyzovány investiční fondy, které vykazují investice do nemovitostí a jejich dopad přecenění na reálnou hodnotu. Důraz je kladen na ovlivnění výsledku hospodaření z přecenění investic do nemovitostí, jež v českém systému není vůbec využíván. Na základě analyzovaných dat je možné konstatovat, že přecenění má významný dopad na výsledek hospodaření.
Klíčová slova: investice do nemovitostí; investiční fond; kolektivní investování; fair value; IAS 40
Název práce: Investment property at investment funds
Autor(ka) práce: Tlustá, Lucie
Vedoucí práce: Šindelář, Michal
Oponenti práce: Pospíšil, Jiří
The thesis deals with reporting investment property at investment funds, which are traded on the Prague Stock Exchange. These fund use for their financial reporting both IFRS and CAS. There is described in detail which business entities that focus on collective investment can trade here and what are the conditions that must be met. The practical part analyses investment funds which report investment property and the impact of fair value revaluation on profit or loss. Great emphasis is placed on influencing the economic results due to profit/loss revaluation, which is not used in CAS. Based on the data analysed, the revaluation has big impacts on the economic results.
Klíčová slova: fair value; IAS 40; investment property; investment funds; collective investment

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra finančního účetnictví a auditingu

Datum zadání práce: 20. 2. 2020