Kvalitativní analýza predikce trendů v oblasti informační bezpečnosti

Název práce: Kvalitativní analýza predikce trendů v oblasti informační bezpečnosti
Autor(ka) práce: Kubů, Tereza
Vedoucí práce: Hološka, Jiří
Oponenti práce: Filipová, Andrea
Diplomová práce Kvalitativní analýza predikce trendů (hrozeb) v oblasti Informační bezpečnosti pojednává o problematice kybernetických hrozeb a schopností vybraných společností tyto zmíněné hrozby analyzovat a predikovat jejich vývoj. Teoretická část práce seznamuje čtenáře s oborem Kybernetické bezpečnosti, souvisejících hrozeb a metodami jejich klasifikace, jejichž principy jsou využity v praktické části mé diplomové práce. V praktické části jsou vybrané subjekty publikující výroční zprávy ohledně trendů a predikcí pro oblast kybernetické bezpečnosti podrobeny analýze z hlediska poskytování kvalitních a relevantních informací veřejnosti ohledně kybernetických hrozeb a jejich vývoje do budoucna. Výstupem tohoto zkoumání je zhodnocení využitelnosti těchto zdrojů pro tvoření bezpečnostních opatření dle stanovených kritérií kvalitativní analýzy.
Klíčová slova: informační bezpečnost; kybernetická hrozba; predikce; analýza
Název práce: Qualitative analysis of prediction of trends (threats) in the field of Cyber Security
Autor(ka) práce: Kubů, Tereza
Vedoucí práce: Hološka, Jiří
Oponenti práce: Filipová, Andrea
Qualitative analysis of prediction of trends (threats) in the field of Cyber Security discusses the issues of cyber threats and the ability of chosen companies to analyse said threats and predict their progression. The theoretical part of this dissertation apprises a reader with a Cyber Security field, related threats and methods of their classification whose principles are used in the practical part of my dissertation. In the practical part are chosen subjects that publish an annual report regarding trends and predictions for the cybersecurity area subjected to analysis in terms of providing quality and relevant information to the public regarding cyber threats and their progression in future. The output of this research is an evaluation of the usability of these resources for the creation of security measures according to the established criteria of qualitative analysis.
Klíčová slova: cyber threat; Cybersecurity; prediction; analysis

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informační management
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky