Problematika společenské odpovědnosti organizací v módním průmyslu

Název práce: Problematika společenské odpovědnosti organizací v módním průmyslu
Autor(ka) práce: Sedlmajerová, Tereza
Vedoucí práce: Andreisová, Lucie
Oponenti práce: Grmelová, Nicole
Diplomová práce se zabývá problematikou společenské odpovědnosti organizací a její vazbou na módní odvětví. První kapitola diplomové práce slouží jako teoretický základ zpracovávaného tématu a má za cíl primárně čtenáře blíže seznámit s pojmem společenské odpovědnosti organizací a jeho základními principy. Kromě základních pojmů se kapitola zabývá problematikou CSR z národního, evropského a mezinárodního pohledu. Druhá kapitola se v první části orientuje na současné negativní fenomény oděvního průmyslu včetně jejich právní regulace. Druhá část kapitoly se věnuje konceptu udržitelnosti. Třetí kapitola se zabývá dvěma konkrétními organizacemi z odvětví módního průmyslu a zjišťuje, jakým způsobem uchopily pro ně povinný nefinanční reporting. Čtvrtá kapitola je věnována především komparaci těchto dvou přístupů a navržení změn současné evropské legislativy pro oblast nefinančního reportingu. Hlavním cílem práce je analyzovat a komparovat transparentnost obchodních praktik dvou mateřských organizací.
Klíčová slova: CSR; společenská odpovědnost organizací; udržitelnost; transparentnost; módní průmysl
Název práce: Corporate Social Responsibility in the Fashion Industry
Autor(ka) práce: Sedlmajerová, Tereza
Vedoucí práce: Andreisová, Lucie
Oponenti práce: Grmelová, Nicole
The diploma thesis deals with the issue of corporate social responsibility and its connection to the fashion industry. The first chapter of the diploma thesis serves as a theoretical basis of the topic and acts primarily as an introduction to the concept of corporate social responsibility and its basic principles. The chapter also deals with CSR issues from a national, European and international perspective. The second chapter focuses on the current negative phenomena of the clothing industry, including their legal regulation. The second part of the chapter deals with the concept of sustainability. The third chapter deals with two specific organizations from the fashion industry and finds out how they perform the mandatory non-financial reporting. The fourth chapter is mainly devoted to the comparison of these two approaches and recommendations for changes in current European legislation in the field of non-financial reporting. The main goal of this paper is to analyze and compare the transparency of business practices of two parent organizations.
Klíčová slova: Corporate Social Responsibility; CSR; fashion industry; sustainability; transparency

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Podnikání a právo
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra podnikového a evropského práva