Ochrana osobních údajů v politikách EU

Název práce: Ochrana osobních údajů v politikách EU
Autor(ka) práce: Pažout, Oldřich
Vedoucí práce: Procházková Ilinitchi, Cristina
Oponenti práce: Balkanská, Lucie
Cílem této práce je zhodnotit, jakým způsobem Evropská Unie čelí problematice ochrany osobních údajů v politikách EU, a jakým způsobem k této problematice přistupují občané České republiky. V teoretické části jsou popsány a vysvětleny základní problémy, které nastávají při zpracování osobních údajů. Zohledním historický vývoj s důležitými milníky, které významně přispěly k podobě současného zákona na ochranu osobních údajů GDPR. Součástí této práce je rovněž vyhodnocení ochranářských politik Evropské Unie a návrh alternativních řešení, které mohou potenciálně ochránit naše data. V poslední části vyhodnotím pomocí doplňkového šetření přístup občanů České republiky k ochraně osobních údajů poskytnutými Evropskou Unii.
Klíčová slova: Ochrana osobních údajů; Evropská Unie; GDPR
Název práce: Protection of personal data in EU policies
Autor(ka) práce: Pažout, Oldřich
Vedoucí práce: Procházková Ilinitchi, Cristina
Oponenti práce: Balkanská, Lucie
The aim of this bachelor’s thesis is to evaluate the way European Union faces Data Protection in EU politics and in what way does this issue influence citizens of Czechia. The theoretical part describes and explains general issues, that come up in personal data processing. I will take into account historical development including significant milestones, that greatly contributed to the form of current law on data protection GDPR. Part of this work is also evaluation of data protection politics in European Union and my proposal for alternative solutions in data protection. In the last part of my thesis with the help of my additional questionnaire I will evaluate approach of Czechia citizens to data protection politics provided by European Union.
Klíčová slova: Personal data protection; GDPR; European Union

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod