Franchising - možná forma spolupráce

Autor(ka) práce: Kysilka, Miroslav
Vedoucí práce: Hásová, Jiřina
Oponenti práce: Švarc, Zbyněk
Tato diplomová práce se zabývá posouzením podnikání v systému franchisingu pro podnikatele. Teoretická část práce definuje systém franchisingu, popisuje historii franchisingu a představuje jednotlivé druhy franchisingu spolu s jejich výhodami a nevýhodami. Praktická část posléze srovnává výhody a nevýhody jednotlivých způsobů, jejichž prostřednictvím je možné franchisu provozovat. Dále detailně analyzuje a uvádí jednotlivé typické části franchisové smlouvy.
Klíčová slova: franchising; franchisor; franchisant; franchisingový systém; franchisingová spolupráce; franchisingová smlouva; licence
Název práce: Franchising – a possible form of cooperation
Autor(ka) práce: Kysilka, Miroslav
Vedoucí práce: Hásová, Jiřina
Oponenti práce: Švarc, Zbyněk
This thesis deals with the assessment of business in the franchising system for entrepreneurs. The theoretical part defines the franchising system, describes the history of franchising and presents various types of franchising along with their advantages and disadvantages. The practical part compares the advantages and disadvantages of various possibilities through which it is possible to operate the franchise. Furthermore, it lists and analyzes in detail typical individual parts of the franchise contract.
Klíčová slova: franchisee; franchisor; franchising cooperation; franchising system; franchising contract; license; franchising

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Podnikání a právo
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra podnikového a evropského práva