Čínská města duchů: případová studie Ordos

Název práce: Čínská města duchů: případová studie Ordos
Autor(ka) práce: Rytychová, Jana
Vedoucí práce: Stuchlíková, Zuzana
Oponenti práce: Jedlinský, Jakub
Město Ordos je ukázkovým případem čínského města označovaného jako „město duchů“. Ústřední vládou klasifikováno jako „rozkvétající“ město, založené převážně na těžbě uhlí. Navzdory úsilí o diverzifikaci místní ekonomiky je podíl zemědělství a služeb v rámci místní ekonomiky ve srovnání s průmyslovým sektorem nízký. Tato diplomová práce se věnuje městu Ordos, jeho růstu a úpadku, pravděpodobnému zalidnění a dalším vlivům, které zdejší zalidnění ovlivňují. Vlivy jsou rozděleny na 3 skupiny: environmentální, sociální a politicko-ekonomické. Závěr práce se věnuje shrnutí těchto efektů a jejich propojení.
Klíčová slova: Urbanizace; Město duchů; Ordos
Název práce: Chinese Ghost Cities: Ordos Case Study
Autor(ka) práce: Rytychová, Jana
Vedoucí práce: Stuchlíková, Zuzana
Oponenti práce: Jedlinský, Jakub
The city of Ordos is a prime example of a Chinese city known as the "ghost town". It was classified by the central government as a "flourishing" city, based mainly on coal mining. Despite efforts to diversify the local economy, the share of agriculture and services within the local economy is low compared to the industrial sector. This diploma thesis deals with the city of Ordos, its growth and decline, population and other influences that influence the local population. The impacts are divided into 3 groups: environmental, social and political-economic. The conclusion is devoted to the summary of these effects and their interconnection.
Klíčová slova: Ghost Town; Ordos; Urbanization

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod