Kalkulace a analýza ziskovosti výkonů v konkrétním podniku

Název práce: Kalkulace a analýza ziskovosti výkonů v konkrétním podniku
Autor(ka) práce: Luňáčková, Nikola
Vedoucí práce: Křehnáčová, Aneta
Oponenti práce: Šoljaková, Libuše
Bakalářská práce se zaměřuje na tvorbu kalkulací a analýzu ziskovosti výkonů v konkrétním podniku. Práce je rozdělena na teoretickou a analytickou část. Teoretická část obsahuje základní pojmy, které se vážou k členění nákladů, ke kalkulacím a k analýze ziskovosti. Informace uvedené v teoretické části jsou čerpány z odborné literatury. V úvodu analytické části je popsán zkoumaný podnik a je zobrazen současný stav kalkulací podniku. Následně jsou navrženy optimalizované kalkulace vytvořené podle informací uvedených v teoretické části. Na závěr jsou představena doporučení pro zkoumaný podnik, která řeší danou problematiku a která podnik bude moci v budoucnu využít.
Klíčová slova: náklady; oleje; zisk; maziva; ziskovost výkonů; členění nákladů; kalkulace
Název práce: Products' costing and profitability analysis in a particular company
Autor(ka) práce: Luňáčková, Nikola
Vedoucí práce: Křehnáčová, Aneta
Oponenti práce: Šoljaková, Libuše
This bachelor thesis focuses on the creation of costing and analysis of products’ profitability in a particular company.The work is divided into theoretical and analytical part. The theoretical part contains basic concepts that are related to division of costs, costing and products’ profitability. The information given in the theoretical part is drawn from the literature. In the beginnig of the analytical part is described studied business and its current state of costing. Subsequently, optimization costing created according to the information given in the theoretical part are proposed. At the end of this thesis, recommendations are presented to the business organisation for their future application.
Klíčová slova: oils; division of costs; costing; products' profitability; profit; lubes; costs

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra manažerského účetnictví